En Sıcak Konular

Bonkör baba vergide cimri çıktı

28 Ağustos 2008 10:24 tsi
Bonkör baba vergide cimri çıktı Helikopterli sünet düğünü yaparak Türkiye’nin gündemine gelen emlakçı bakın yılda kaç YTL vergi ödüyor...

BURSA'da geçen hafta 11 yaşındaki oğlu Tahsin'e, stadyum ve helikopter kiralayıp, İstanbul'dan şarkıcıları getirerek 3 gün 3 gece sünet düğünü yapan emlakçı İsmail Dengiz'in, vergide cimri olduğu ortaya çıktı. Sünnet düğününde 10 bin kişiyi ağırlayıp ikramda bulunan ve “Oğlum için servetim feda olsun” diyen İsmail Dengiz'in 2007 yılında vergi dairesine 8 bin 500 YTL kazanç bildirdiği ve sadece 1325 YTL vergi ödediği ortaya çıktı.
Bursa’da emlakçılık yapan, Kayapalı Arsa İnşaat ve Emlak Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı olan İsmail Dengiz'in, 5 bin davetiye dağıtıp, yerel gazeteye tam sayfa davet ilanı vererek yaklaşık 10 bin kişiyi ağırladığı gösterişli sünnet düğünü gazetelerde ve televizyonlarda haber olunca, maliye inceleme başlattı.
Bursa Vergi Dairesi, Denetleme Grup Müdürlüğü görevlilerinin incelemesi devam ederken, DHA muhabirleri ve İsmail Dengiz'in ödediği vergiyle ilgili önemli bilgilere ulaştı. Emlakçı İsmail Dengiz'in geçen mart ayında bağlı olduğu vergi dairesine 2007 yılı beyanı olarak 8 bin 500 YTL kazanç bildirdi. Bu kazanç üzerinden de 1325 YTL vergi tahakkuk ettirildi.

CEZAEVİNDE YATMIŞ
Kendisini birinci sıradan aday gösterecek bir partiden milletvekili olabileceğini, harcamaları da bumun için yaptığını söyleyen İsmail Dengiz'in, adli sicil kaydında ‘sahtecilik’ suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. 2001 yılında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu suçtan 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan Dengiz, 8 Ekim 2003 günü girdiği Bursa E Tipi Cezaevi’nden 12 Ağustos 2004 tarihinde şartla tahliye edildiği ortaya çıktı.
İsmail Dengiz'in imar yasasına muhalefet ve yaralama suçlarından halen hakkında açılan davalarda yargılandığı belirtildi.

DENGİZ: 13 BİN MESAJ ALDIM
İsmail Dengiz, gösterişli sünnet düğünüyle gündeme gelmekten memnun olurken, mali durumuyla ilgili araştırmalardan hayli rahatsız oldu.
DHA muhabirinin sorularını yanıtlarken, sünnet haberinden sonra şirketinin web sayfası aracılığı ile kendisine 13 bin 200 e-mail gönderildiğini söyleyen Dengiz, “Hem alkışlayanlar, hem de ‘görgüsüz’ diyenler var. Ben saf tabir edilen pırıl pırıl bir insanım. Ben vergimi peşin öderim, devletime borcum yok” dedi.

YENİ TÜRKİYE’NİN SÜNET DÜĞÜNÜ
EMLAKÇI İsmail Dengiz, oğluna 3 gün 3 gece süren görkemli sünnet düğünüyle gündeme geldi. Düğün için 5 bin davetiye dağıtan İsmail Dengiz, yerel bir gazeteye de tam sayfa davet ilanı verdi.
22 Ağustos Cuma günü Kayapa Stadyumu'nda başlayan düğünde Ankara Kocatepe Camisi imamı İsmail Coşar, Bursa'daki camilerden Ulucami, Emirsultan, Yeşilcami ve Üftade camileri imamları, Kuran ve Mevlit okudu. Ayrıca semazenlerin gösterisi izlendi.
Düğünün ikinci günü olan 23 Ağustos Cumartesi günü sünnet çocuğu Tahsin Dengiz babası İsmail, annesi Pembe, ablaları Fahriye Dengiz ile Beytiye Babule’yle birlikte helikopterle kent turu attı. Ardından da düğünün yapıldığı stadyuma helikopterle indi. Düğünde Hüner Coşkuner ve Mine Koşan stada kurulan sahnede mini konser verdi. Tahsin Dengiz, babasının şarkı söyleyen Hüner Coşkuner’in başından aşağı saçtığı 10'ar YTL'lik banknotları görünce, sahneye koşup yere düşen paraları toplayıp cebine koydu. Bu durum düğüne katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.
Düğünün 3'üncü günü olan 24 Ağustos Pazar günü Kayapa Belde Belediyesi ölünde mehter takımı gösteri yaptı, düğüne katılan davetlilere tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.

SİYASETE GİRECEĞİM’ DEDİ
Düğünün ikinci günü helikopter gezisinin ardından basın mensuplarının ısrarlı sorusu üzerine siyasete gireceğini belirten İsmail Dengiz, “Bu sünnet düğünü ile aynı zamanda 700 yıllık Kayapa’yı da tanıtmış olduk. Aynı zamanda ben de bu kadar tanıtım için çalışıyorum. Benim de siyasi bir görüşüm var. Ben de milletvekilliğine adayım, parayı da ondan harcıyorum. Bugünden itibaren adayım” dedi.
Gazetecilerin, hangi partiden aday olduğunu sorması üzerine de İsmail Dengiz, “Onu ben içimde yaşıyorum, zamanı geldiğince konuşuruz” diyerek parti adı vermedi.
İki kızından 15 yıl sonra dünyaya gelen oğlu Tahsin için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirten İsmail Dengiz, “Sünnet düğününün uzun yıllar konuşulması için stadyum ve helikopter kiraladım. Üç gün üç gece sürecek düğüne katılımın fazla olması için gazeteye ilan da verdim. Oğlum Tahsin için tüm servetimi harcamaya hazırım. Düğününde de F- 16'ya binecek. Kızım Beytiye'nin düğününde stadyum kiralamıştım” dedi.

RadikalBu haber 1,742 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,551 µs