En Sıcak Konular

NATO müdahale edebilir

9 Şubat 2016 16:38 tsi
NATO müdahale edebilir NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın sığınmacı krizi konusunda devreye girmesiyle ilgili olarak Türkiye ve Almanya'nın teklifini çok ciddi bir şekilde ele alacaklarını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yarınki savunma bakanları toplantısının gündemine ilişkin  yaptığı açıklamada bir soru üzerine, şöyle konuştu:

"Bu Sabah Türk Savunma Bakanı (İsmet Yılmaz) ile görüştüm. Beni  toplantıda bu sorunu (sığınmacı krizi) gündeme getireceği konusunda  bilgilendirdi. Ayrıca Almanya Savunma Bakanı (Ursula von der Leyen) ile de  konuştum. Beni dün Ankara'da gerçekleşen görüşmeler hakkında bilgilendirdi.  Yarınki toplantında Türk Bakan'ın daha fazla detay sunmasını bekliyorum. Bakanlar  bu soruna değinecek. Çünkü sığınmacı ve mülteci krizi hepimiz için büyük bir  endişe kaynağı. Bu yüzden de Türkiye ve diğer müttefiklerin isteklerini,  sığınmacılara yardım etmek, NATO'nun krizle ve diğer zorluklarla başa çıkmak için  ne yapabileceğini incelemek için çok ciddi bir şekilde ele alacağız."

Stoltenberg, başka bir soru üzerine ise NATO'nun sığınmacı akışı  konusunda devreye girmesiyle ilgili henüz bir karar almadıklarını belirterek,  "İki telefon görüşmesi yaptım ve bakanların söylediklerini dikkatlice dinledim.  Şimdi bu diğer NATO üyeleri tarafından da tartışılmalı. Yarın daha fazla detay  almış olacağız. Türk Savunma Bakanı bizi bu konuda bilgilendirecek. Aynı zamanda  diğer ittifak üyeleri bakanları da dinleyeceğiz. Bizimle değerlendirmelerini ve  analizlerini paylaşabilirler. Böylece NATO'nun Türkiye ve diğer ittifak üyelerini  sığınmacı krizi konusunda nasıl destekleyeceğine dair diğer üyelerle beraber bir  tartışma yapabiliriz" dedi.

Bu haber 1,210 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,835 µs