En Sıcak Konular

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara destek

4 Ağustos 2015 16:43 tsi
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara destek Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile telefonda görüşerek, AB'nin terörle mücadele konusunda Türkiye'ye güçlü desteğini vurguladı.

AB'den yapılan açıklamaya göre, Hahn, DAEŞ'e karşı mücadelede Türk yetkililerin kararlılığına dikkat çekerek, AB'nin bu alanda Türkiye'ye güçlü desteğini vurguladı.

Türkiye'nin özellikle Suriyeli ve Iraklı mültecilere gösterdiği "eşi benzeri görülmemiş" yardımlarına işaret eden Hahn, AB'nin Türkiye'ye bu alanda desteğini artırmaya çalışacaklarını belirtti.

AB'nin, Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmeleri endişeyle izlediğini kaydeden Hahn, çözüm sürecinin bu durumdan olumsuz etkilenmemesi gerektiğini ifade etti.

Hahn, Türkiye'nin her şekildeki terörizme karşı mücadeleye hakkı olduğunu vurgulayarak, terörizmin kesin suretle kınanması gerektiğini bildirdi. Johannes Hahn, bununla birlikte tepkinin orantılı ve hedefe ulaşacak biçimde olması ve ülkedeki demokratik siyasi diyalogu hiçbir şekilde tehlikeye sokmaması gerektiğini ifade etti.

Diğer yandan açıklamada, Hahn’ın geçen Cuma HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’la da telefonda görüştüğü ve "Tüm tarafların tekrar barış sürecine dönmesi, geniş ve kapsayıcı bir siyasi çözüm için çalışılmaya başlanması gerektiğini" söylediği kaydedildi.

AABu haber 705 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,481 µs