En Sıcak Konular

'Saldırılar sürdükçe operasyonlar da sürecek'

4 Ağustos 2015 12:06 tsi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, 'Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığına, askerine, polisine yönelik saldırılar sürdükçe terör örgütlerine yönelik operasyonlar da sürecek' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığına, vatandaşına, askerine ve polisine yönelik saldırılar sürdükçe terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonların devam edeceğini, bu konuda hükümetin ve devletin kararının açıklıkla ortada olduğunu söyledi.
 
Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ, PKK ve DHKP/C'nin Türkiye'de gerçekleştirdiği saldırıların zamanlamasının manidar olduğunu belirtti.
 
Türkiye'nin büyük bir devlet olarak birliğine ve kamu düzenine yapılan bu saldırılara karşı operasyon yapma kararı aldığını hatırlatan Gül, bunun neticesinde her üç terör örgütüyle mücadelesini sürdürdüğünü vurguladı.
 
Çözüm Süreci'nde silahların bırakılması, örgütün bütün silahlı unsurlarının Türkiye dışına çıkartılmasının gerçekleşemeyen bir vaka olduğunu dile getiren Gül, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığına, vatandaşına, askerine ve polisine yönelik saldırılar sürdükçe terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar devam edecek ve bu konuda hükümetimizin ve devletimizin kararı açıklıkla ortadır" diye konuştu.
 
"Güvenlik özgürlüğün ön şartıdır"
 
Gül, hiç kimsenin kamu düzenini bozacak ve vatandaşın güvenliğini tehdit edecek saldırılara tevessül etmemesi gerektiğini ifade etti.
 
Devletin kararlı tutumundan vazgeçmeyeceğini anlatan Gül, şöyle konuştu:
 
"Devlet, kamu düzenini bozan saldırılara karşı her türlü operasyonu yapacak ve tetiğe dokunacaktır. Burada yapılması gereken, terör örgütlerinin Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını tehdit edecek saldırılardan uzak durmasıdır. Aksi takdirde devletimiz operasyonlarını sürdürecektir. Çünkü güvenlik özgürlüğün ön şartıdır. AK Parti ülkedeki bütün unsurların özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmıştır. "

aa
 

Bu haber 560 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,419 µs