En Sıcak Konular

Milli İttifiak Refah-Yol dönemini referans gösterdi

29 Mayıs 2015 21:59 tsi
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz" dedi.
 
Kamalak ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halkı selamlayarak, vatandaşların üzerine gül serpti.
 
Kamalak, mitinde yaptığı konuşmada, Milli İttifak'ın milletin bütün sorunlarını çözmek için göreve geleceğini söyledi. Isparta'nın diğer Anadolu şehirleri gibi sürekli göç verdiğini dile getiren Kamalak, insanların karnını doyuracak iş bulamadığını savundu.
 
Güçlü Türkiye isteniyorsa Saadet Partisi'ne oy verilmesi gerektiğini öne süren Kamalak, şöyle konuştu:
 
"Siz bizi tanıyorsunuz. Bizi ağır sanayi hamlelerinden biliyorsunuz. Edirne'den Kars'a kadar Anadolu'yu donatan fabrikalardan biliyorsunuz. Bizi, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan biliyorsunuz. Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz. Biz yapamayacağımız bir şeyi söylemeyiz. Söylediğimiz her şeyi de Allah'ın diratiyle başarırız."
 
Kamalak, iktidar olmaları halinde asgari ücretten vergi alınmayacağını, en düşük işçi maaşının bin 500 lira olacağını, çiftçiye mazotun 1 liradan verileceğini, kredi kartlarının faizlerinin silineceğini dile getirdi.
 
"Ben lafa bakamam icraata bakarım"
 
Destici ise ülkedeki manevi çöküntüye, ahlaki yozlaşmaya, milli kopuşa isyan olarak, gelir dağılımındaki adaletsizliğe karşı durmak için yargıda adaleti sağlamak, herkese adalet ve herkesin adalet önünde eşit olacağı bir Türkiye için "ittifak" dediklerini ifade etti.
 
Türkiye'nin halen darbe  yasası ile yönetildiğini, daha önceki iktidarların söz vermesine rağmen darbe anayasasını değiştirmediklerini kaydeden Destici, "3 seçim milleti aldattılar. Şimdi yetki verirseniz demokratik sivil anayasa yapacaklarmış. Yapmayacaklar, bu millet artık size kanmayacak. Bu milleti artık aldatamayacaksınız. İyi niyetini, duygularını, inançlarını, dindarlığını istismar ettiniz artık istismar edemeyeceksiniz" diye konuştu.
 
Siyaset meydanında kayıkçı kavgası yaşandığını savunan Destici, şöyle devam etti:
 
"Bugün PKK ile onun uzantısı HDP ile iktidar arasında kayıkçı kavgası var. Aslında bunlar anlaştılar. Çözüm süreci adı altında pazarlık ve müzakere süreci yürütüyorlardı. Hem Cumhurbaşkanı, hem Başbakan, Selahattin Demirtaş için ne diyor? '50 kişinin ölümüne neden oldun' diyor. Yasin Börü'yü örnek gösteriyor. Ben de soruyorum siz bostan korkuluğu musunuz? 50 kişinin ölümüne neden olan adam orada nasıl elini kolunu sallayarak geziyor? Siz bu devleti yönetmiyor musunuz? Siz bu devletin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, Savunma Bakanı değil misiniz? Madem meydanlarda çıkıp halkın karşısına 50 kişinin ölümünden sorumlu diye gösterdiğiniz bir adamla ilgili niye cezai bir süreç başlatmıyorsunuz? Niye bunu seçim meydanlarında malzeme ediyorsunuz? Ben sizin söylendiğinize inanmıyorum. Ben lafa bakamam icraata bakarım."
 
Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Destici, iktidarda geldiklerinde Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini, Almanya Cumhurbaşkanı'nın yetkilerine indirerek çift başlılığı kaldıracaklarını söyledi.
 
Destici iktidara geldiklerinde 12 milyon ev hanıma 300 liralık aylık, çocuk başına 100 lira vereceklerini, okullarda öğle yemeği ve servisin bedava olacağını, çalışan, emekli ayrımı yapmadan herkese iki bayramda ikramiye vereceklerini sözlerine ekledi.

aa


Bu haber 635 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,048 µs