En Sıcak Konular

'Uluslararası manipülasyon var'

29 Mayıs 2015 20:36 tsi
'Uluslararası manipülasyon var' Başbakan Davutoğlu, "Şimdi birçok batılı yayın organı HDP'ye destek için yayınlar yapıyor. Yani öyle bir uluslararası manipülasyon var ki aynen gezi dönemi gibi" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kayseri mitinginde, CHP'nin Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden DHKP-C'nin müzik grubunun başsolistini Hatay'da liste başı yaptığını belirtti.
 
 "Kimlerin terörle el ele tutuştuğunu görüyor musunuz" diye soran Davutoğlu, AK Parti'ye karşı bir şer, yıkım ve tahrip cephesi kurulduğunu söyledi. Muhalefet partilerinin, şimdiden koalisyon hesabı yaptığını ifade eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Altı tane yanlıştan bir doğru çıkar mı? Peki, karşılarındaki bir doğru, elif gibi doğru, AK Parti doğrusu, bu altı yanlışı silip süpürür mü? Şimdi bunların uluslararası irtibatlarını da görün. Papa ve bazı ülkelerin devlet başkanları, 'Türkler ve Kürtler soykırım yaptılar Ermeniler'e dediler. Bir baktınız HDP Eş Başkanı da destek verdi. Şimdi birçok Batılı yayın organı HDP'ye destek için yayınlar yapıyor. Yani öyle bir uluslararası manipülasyon var ki aynen Gezi dönemi gibi. Gezi'de nasıl uluslararası çevreler, o uluslararası medya kuruluşları, Türkiye'yi kaosa sokmak için yayın yaptılar, şimdi de aynı yayını yapıyorlar. Dünya karşımıza geçse de sömürgeciler, emperyalistler, işbirlikçileri, haçlılar, hepsi, bütün bu paralel çete, hep beraber karşımızda olsalar da millet ve Allah, bizden yanadır."
 
Davutoğlu, İstanbul'a dünyanın en büyük en havalimanını yaptıklarına işaret ederek, "Onu başlattığımız için Gezi olayları ile bizi sarsmak isteyen uluslararası çevreler oldu" diye konuştu.
 
200 aydının "HDP'ye oy verin" diyerek destek beyanında bulunduğunu belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:
 
"Peki dönüp HDP'ye 'Seçime giriyorsan silahla ne işin var?' diye sormak gerekmez mi? Soruyorlar mı? Dönüp AK Parti'ye soruyorlar, güya otoriterleşiyormuşuz. Peki, terörün gölgesinde millete baskı yaparak, sandıklara baskı yapmaya çalışan, demokrasiyi kirletmeye çalışanlara niye sesleri çıkmıyor? Niye biliyor musunuz? Çünkü o yolla AK Parti'yi durduracaklarını zannediyorlar. Eğer HDP barajı geçerse AK Parti'nin oyları düşer diye düşünüyorlar. Bunu MHP de istiyor, CHP de ama biz başkasının barajına bakmayız. Biz, milletin gönlüne bakarız. Şimdi bunlara inşallah en net cevabı sandıkta verecek miyiz?"

aa


Bu haber 809 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,805 µs