En Sıcak Konular

Hakkarililer havalimanının isminden memnun

28 Mayıs 2015 13:02 tsi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi bölgede yaşayanları memnun etti.
 
Yüksekova ilçesinde dün açılışı gerçekleşen havalimanına Selahaddin Eyyubi'nin isminin verilmesinden memnun olduklarını belirten Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaalanına ünlü bir Kürt komutanının isminin verilmesinin kendileri için bir milat olduğunu söyledi.
 
Taş, Eyyubi'nin çok güçlü ve ünlü bir komutan olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bence Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir. Daha önce bu ülkede askeri darbe yapan, katliamlar yapan, insanlara ızdırap çektiren bir yığın insan isimleri farklı yerlere kullanıldı. Bu ülkede yaşayan Kürtlerden ünlü bir komutanın isminin verilmesi bizim için bir milattır. Çok güzel bir başlangıçtır demokrasi adına. Bu ismin verilmesinde gayret gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu bizim için bir başlangıçtır."
 
Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir de havalimanının Yüksekova için büyük bir nimet olduğunu, havalimanın doğuyu batıya bağlayan bir hava köprüsü olarak nitelendirdi.
 
Açılacağına inanılmıyordu
 
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği Yüksekova Temsilcisi Harun Bulut ise havaalanı ismi hakkında kampanya düzenlediklerini hatırlatarak, "Bizim için önemli olan isimden önce bu hizmetin açılmasıydı. İnsanların buradan havalanıp İstanbul'a, Ankara ve İzmir'e gitmesiydi. Memleketimiz ve Yüksekova için güzel bir hizmettir. Herkes büyük bir heyecanla bu hizmetin açılacağını bekledi ve nihayetinde bu hizmete kavuştu. Birçok insanımız bu havaalanının açılacağına inanmıyordu. Herkes bundan çok mutlu. Umarım bu hizmet daimi olur hepimiz için hayırlı olsun" diye konuştu.
 
İlçe esnaflarından Tahir Baskın ise Yüksekova'ya havalimanı açılmasının büyük bir yatırım olduğunu belirterek, "Bir Yüksekovalı olarak havalanın açılmasıyla bana göre ilçemize, memleketimize bir medeniyet geldi. Bundan herkes çok faydalanacak. Yalnız Yüksekovalılar değil İran ve Irak haklı da gelip buradan seyahat edecekler. Bundan da Yüksekova halkı yararlanacak. Bütün halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Hakkarili vatandaşlardan Yaşar Kaplan da havalimanının hayırlı olmasını dileyerek, Selahaddin Eyyubi isminin verilmesini çok olumlu bulduğunu söyledi.

aa


Bu haber 603 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,830 µs