En Sıcak Konular

HDP yüzde 10 barajını kaldırma sözü verdi

15 Mayıs 2015 17:21 tsi
Eş Genel Başkan Yüksekdağ, "Yüzde 10 barajını yıkarak aynı zamanda Türkiye'de inşa edilen bu darbeci zihniyeti ve siyaseti de yıkıp atacağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Yüzde 10 barajını yıkarak aynı zamanda Türkiye'de inşa edilen bu darbeci zihniyeti ve siyaseti de yıkıp atacağız" dedi.

Yüksekdağ, partisince, Denizli Özay Gönlüm Meydanı'nda düzenlenen mitingde, HDP'nin seçim kampanyalarına engel olunmaya çalışıldığını, seçim bürolarına çeşitli saldırılar yapıldığını ileri sürdü.

Siyasi iktidarın, kendisi gibi düşünmeyenleri düşman ilan ettiğini iddia eden Yüksekdağ, iktidarın süngüsünün düştüğünü savundu.

Yüksekdağ, 7 Haziran seçimlerinde Türkiye'nin, kibir siyasetinden beslenenlere insanlık dersi vereceğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Siyasi iktidar güç sahibi oldu, insanlıktan koptu. Güç sahibi olunca, gücünü servetini, zenginliğini büyütünce, AKP hükumeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinden başka hiçbir şeyi görmez oldu. Zenginlik hırsı, servet avcılığı, bunların bütün değerlerini eritmiş, ortadan kaldırmış. Bugün ellerindeki iktidarla yetinmeyip o güçlerini, zorbalıklarını, o servetlerini güvence altına almak ve ömür boyu bu üstünlüğü korumak için Türkiye'den daha fazlasını istiyorlar. Türkiye'de barışı sağlamadıktan sonra 400 değil, 4 vekil bile sana haramdır, o saray sana haramdır."

AK Parti'nin, devletin kaynaklarıyla seçim kampanyası yürüttüğünü ileri süren Yüksekdağ, halkın hükumetten icraat beklediğini vurguladı. Yüksekdağ, şu görüşleri dile getirdi:

"Eğer darbeye karşıysanız, bütün darbe kurumlarını kaldırın. Darbeci değilseniz, Kenan Evren'in ruhu sizde yaşamıyorsa dediğinizi yapın. Buradan Cumhurbaşkanına ve Başbakana sesleniyorum: Yarın MGK'yı, YÖK'ü kaldırın. Yüzde 10 seçim barajını kaldırın. Bizler yüzde 10 barajını yıkıp geçtiğimizde işte o zaman onların yapamadıklarını yapacağız. Bizler yüzde 10 barajını yıkarak aynı zamanda Türkiye'de inşa edilen bu darbeci zihniyeti ve siyaseti de yıkıp atacağız. Darbeyle kol kola girmiş, darbe ve darbecilerle tek vücut olmuş AKP iktidarını birlikte aşıp geçeceğiz."

AABu haber 690 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,408 µs