En Sıcak Konular

CNR Kitap Fuarı yarın açılıyor

26 Şubat 2015 14:02 tsi
CNR Kitap Fuarı yarın açılıyor Bu yıl ikincisi düzenlenen CNR Kitap Fuarı 250'nin üzerinde yayınevinin katılımıyla cuma günü başlıyor

Bu yıl "Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı" temasıyla düzenlenen CNR Kitap Fuarı, 27 Şubat - 8 Mart tarihlerinde İstanbul CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek.

Fuar organizasyonundan yapılan açıklamaya göre, CNR Holding tarafından Basın Yayın Birliği iş birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen fuarda, Çanakkale Zaferi ruhunu anlatan etkinlikler yapılacak.

20 bin metrekare alanda yapılacak fuar, 250'nin üzerinde yayınevinin katılımıyla gerçekleştirilecek. CNR Kitap Fuarı'nda, söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri, sergi, imza günleri ve dinletilerle birlikte 550'nin üzerinde etkinlik düzenlenecek.

Fuara, aralarında Alfa, Martı, Nesil, Doğan Kitap, Timaş, Profil, İz, Okuyanus, Kırmızı Kedi, İthaki, Destek, Ötüken, Yakamoz, Büyükdoğu, YKY, İşbankası, Epsilon, Damla, Nobel, İnsan, Diyanet ve Sedir gibi yayınevlerinin de yer aldığı toplam 600 marka katılacak.


ÇANAKKALE DESTANI'NI ANLATAN ŞİİR DİNLETİLERİ

Eğitim ve edebiyat çevrelerini buluşturacak fuar, konukları, söyleşileri, sergileri, panelleri ve yarışmalarıyla Çanakkale ruhunu yaşatarak herkesi kucaklayacak.

Mehmed Niyazi Özdemir'in "onur yazarı" olacağı fuarda, "Çanakkale Geçilmez Çizgi Film" gösterimi, "Çanakkale Zafer Konulu Resim Yarışması Sergisi", "Dünya Basınında Karikatürlerle Çanakkale Savaşı" konulu sergi gibi Çanakkale Zaferi'nin ruhunu anlatan onlarca etkinlik gerçekleştirilecek.

Temaya bağlı olarak, Çanakkale Destanı'nı anlatan şiir dinletileri yapılacak.


NAKKAŞHANE KURULACAK

İlk kez Kanuni Sultan Süleyman döneminde Topkapı Sarayı'nda kurulan Nakkaşhane'nin bir benzeri CNR Kitap Fuarı'nda kurulacak.

Nakkaşhane'de Yunus Emre Enstitüsü ile Türk tarihinde matbaa öncesi kitabın hazırlanış serüveni canlı şekilde sunulurken, enstitünün faaliyet fotoğraflarından oluşan bir sergi yapılacak.

Hattat Tahsin Kurt da kendi stantında fuara katılan ziyaretçilere, Osmanlıca isim yazmanın inceliklerini gösterecek.


SENTETİK UYUŞTURUCU KAYNAKLI ÖLÜMLERE DİKKAT ÇEKİLECEK

Fuara, Ahmet Ümit, İskender Pala, Cihan Aktaş, Rasim Özdenören, İlber Ortaylı, İbrahim Tenekeci, Uğur Koşar, Büşra Küçük, Sinan Akyüz, Mim Kemal Öke, Fikri Sağlar, İlker Başbuğ ve Mustafa Armağan gibi yazarlar konuk olacak.

Çocuklar için sürpriz etkinliklerin yer alacağı fuarda, Ana Michelle Sarı, özel hazırladığı oyun hamuru sanat gösterisiyle çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak. Fuarda eğlenceli etkinliklerin yanında, çocuk eğitimi ve yetiştirilmesi üzerine de onlarca söyleşi yapılacak.

Fuarda, sentetik uyuşturucu bonzai problemine de dikkat çekilecek. Bonzai kaynaklı ölümleri durdurmak amaçlı düzenlenecek panelde, "Sentetik Zehir Bonzai Ekseninde Artan Uyuşturucu Problemi ve Önleme Yöntemleri" ele alınacak.

Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurların hedef ziyaretçi olarak belirlendiği fuarı, 350 bin kitapseverin gezmesi bekleniyor.Bu haber 571 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,222 µs