En Sıcak Konular

MHP'den Necdet Özel'e şok çağrı!

26 Şubat 2015 11:52 tsi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i istifaya çağırdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP'nin darbe çağrısı yaptığına dair Ahmet Davutoğlu'nun iddiası külliyen yalandır. Bununla beraber haziran ayında bu iktidara darbeyi sandıkta millet yapacaktır" dedi.

İSTİFA HATIRLATMASI

Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "MHP'nin darbe çağrısı yaptığı" yönündeki sözlerinin gerekçesinin temelsiz olduğunu savundu.

MHP'nin açıklamasında Eski Genelkurmay Başkanı Necip Torumtay'ın örnek gösterildiğini ifade eden Yalçın, Torumtay'ın 1. Körfez Savaşı'nda Kuzey Irak'la ilgili askeri kararlarda Turgut Özal ile fikir ayrılığına düştüğü için görevinden istifa ettiğini, bu istifanın onurlu bir askerin demokratik çıkışı ve tepkisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettti.

NECDET ÖZEL'E İSTİFA ÇAĞRISI

Parti olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'den beklentilerinin, "siyasilere laf yetiştirmek yerine içine düştüğü çaresizlikten kendini kurtarmak için gerekirse istifa etmesi" olduğunu belirten Yalçın, Özel hakkındaki açıklamalarından darbe çağrısı çıkarma çabasının gerçekle bağdaşmadığını kaydetti.

Türkiye toprağı olan bir mevkide eğer düşman tehdidi söz konusu olduğu zaman yapılması gerekenin, orayı düşmana terk etmek değil Türk devletinin onurunu ve egemenlik haklarını korumak olduğunu ifade eden Yalçın, Eşme Köyü'ndeki türbe inşaatını eleştirerek, "İnşaatın hiçbir meşruiyeti yoktur. Çünkü hiçbir uluslararası anlaşmaya dayanmamaktadır" iddiasında bulundu.

TERBİYESİZ İMASI

Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP'ye ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye vereceği bir ders olmadığını ifade eden Yalçın,"Bilakis Devlet Bahçeli'den biraz devlet terbiyesi, biraz da ilmi siyaset öğrenmelidirler" görüşünü savundu.

Semih Yalçın, "MHP'nin darbe çağrısı yaptığına dair Ahmet Davutoğlu'nun iddiası külliyen yalandır. Bununla beraber haziran ayında bu iktidara darbeyi sandıkta millet yapacaktır" ifadesini kullandı.

aaBu haber 470 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,145 µs