En Sıcak Konular

Kılıçdaroğlu Yenimahalle esnafını ziyaret etti

26 Şubat 2015 11:47 tsi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yenimahalle esnafını ziyaretinde, 2009'da 24 saatte 363 kişiyi tıraş ederek Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiği belirtilen berber Ercan Buyruk'un yeni açtığı salonda tıraş oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.
 
Esnafın sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini aktaran Kılıçdaroğlu, 2009'da 24 saatte 363 kişiyi tıraş ederek Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiği belirtilen berber Ercan Buyruk'un yeni açtığı salonda tıraş oldu.
 
Bir kahvehanede basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, Afganistan'ın başkenti Kabil'de Türk askerlerinin bulunduğu araca düzenlenen bombalı saldırıyı değerlendirdi. Henüz ellerinde net bilgiler bulunmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, saldırıyı asla doğru bulmadıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bunun arkasında neler var, hangi güçler var onu takip ediyoruz" diye konuştu. 
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin izlediği dış politikanın çöktüğünü öne sürerek, şöyle devam etti:
 
"Bu dış politika Türkiye'yi dünyada yalnızlaştırdı. Eğer bir ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Batı'da televizyonlarda, gazetelerde alay konusu oluyorsa bundan ulus olarak bizim onurumuz rencide oluyor. Dış politikanın bizi getirdiği nokta, dünyada yalnızlaşmak olarak ortaya çıktı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Türkiye dünyadan bu boyutta dışlanıyor. Gönül isterdi ki Türkiye, gerçekten de bulunduğu coğrafyanın gereği olarak, bölgesinde lider olabilsin, sözü dinlenen bir ülke olsun, siyasetçiler konuştuğu zaman AB'den, ABD'den, Ortadoğu'dan, Kafkaslar'dan herkes dinlesin, 'Acaba ne oluyor, neler söyleniyor' diye ama bütün bunların hepsini maalesef unuttuk. Geldiğimiz nokta, dış politika açısından son derece dramatik bir nokta. Ne Suriye'de, ne Irak'ta, ne Mısır'da, ne İsrail'de, ne İran'da ne de AB'de bizimle ilgili güzel şeyler söylenmiyor. Baskının, şiddetin arttığı, devlet otoritesinin baskıcı bir hale geldiği süreci yaşıyoruz."
 
Sadece vatandaşların değil Parlamento'da milletvekillerinin de aynı baskıyı yaşadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "Medya da aynı baskıyı yaşıyor. Bakın bugün bir gazetemizde, devletin gönderdiği bir müfettişin yazı işlerine nasıl baktığını hep beraber gördük. Bizim tarihimizde böyle bir şey yoktu. Medyayı biz özgür biliriz, özgür olması lazım. Eğer bir ülkede medya özgür değilse o ülkedeki halk da özgür değildir" dedi.
 
Kılıçdaroğlu, doğru haber yapılmasının, hükümeti rahatsız ettiğini öne sürerek, "Yandaş medyadan beslenen bir iktidar var, bütün dünyası yandaş medya ile sınırlı dolayısıyla kendisini farklı bir yerde konumlandırıyor, bu da Türkiye'nin, Batı'da itibar kaybetmesine yol açıyor" ifadesini kullandı.
 
"Bulunduğu koltuk neyi gerektiriyorsa onu yapsın"
 
Bir gazetecinin, "Şah Fırat Operasyonu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama geldi. PYD ile işbirliği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine de Kılıçdaroğlu, "Çök özür dilerim ama halkın sözünü kullanmak zorundayım. Yani bir cumhurbaşkanı her şeye maydanoz olmaz. Kusura bakmasın her şeye maydanoz oluyor. Cumhurbaşkanıysa, bulunduğu koltuk neyi gerektiriyorsa onu yapsın" değerlendirmesinde bulundu.
 
Erdoğan'ın Hükümeti savunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Oradan kaçtılar mı, kaçmadılar mı? Kaçtılar. Vatan toprağını terk ettiler mi, etmediler mi? Ettiler. Süleyman Şah Türbesi'ni imha ettiler mi? Ettiler. Nereden geçtiler oraya Kobani'den gittiler. Dün gazetelerde fotoğraflar vardı, nasıl gittiklerini hepimiz gözümüzle gördük. Başbakan ayrı telden, Cumhurbaşkanı ayrı telden çalıyor. Kim doğruyu söylüyor? Cumhurbaşkanı ise bulunduğu koltuğun hakkını versin, onun gereğini yapsın" diye konuştu. 
 
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı muhatap almaktan ve eleştirmekten üzüntü duyduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bir cumhurbaşkanı az konuşur, öz konuşur, hala bunu kavramış değil. İlla her gün konuşacak. Alsın aynayı karşısına, otursun sabahtan akşama kadar konuşsun. Böylece kendi egosunu tatmin etmiş olur. Hükümeti bıraksın, Merkez Bankası karar alıyor, bu ülkenin Başbakanı var, konuşacaksa Başbakan konuşur. Bu ülkenin Merkez Bankasından sorumlu bakanı var, konuşursa o konuşur, sana ne. Sen icra organının başındaki kişi değilsin ki sen Cumhurbaşkanısın, Oturacaksın orada 77 milyon yurttaşı kucaklayacaksın sen.
 
Kalkıyorsun hırsızlıkların merkezi olmuş bir vakfa gidiyorsun açılış yapıyorsun. Rüşvetin merkezi değil mi orası? Merkezi. Devletten ihale alanlar, ihalenin bedelini götürüp TÜRGEV'e yatırıyorlar. Bunu bilmeyen mi var. Kalkıyorsun Cumhurbaşkanı olarak, çok özür dilerim ama, utanmadan gidiyorsun orada yurdu hizmete açıyorsun. Böyle rezalet olur mu? Yetti artık bu kadar rezalet. Bu ülke bu kadar rezaleti kaldırmıyor artık. Hırsızlık nerelere ulaştı artık."
 
"CHP Parlamento'da olduğu sürece"
 

Deniz Feneri e.V. bağlantılı davada beraat kararı verildiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu kararın verileceğini önceden bildiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
 
"Adı yolsuzluğa bulaşmış insanı kendi özel uçağına alıyorsun. O özel uçak sana devletin vergileriyle alınan uçaktır. Sen oraya yolsuzluk yapanları bindiremezsin. Bu ülkeye yazık günahtır. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkı senin için kullanıldı, sarayında oturuyorsun. Elektrik masrafını bu ülkenin işçisi, köylüsü, memuru ödüyor. Hala bunun hakkını vermiyorsun. Kalkıyorsun sabah, öğle, akşam gece konuşuyorsun. Yeter yav, yeter artık. Bülent Arınç boşuna söylemiyor 'Bu ülkenin yarısı bize düşman gözüyle bakıyor' diye. Onun yüzünden, bırakın bu ülkeye biraz huzur gelsin. Otur oturduğun yerde adam gibi otur. Böyle rezalet mi olur?"
 
Kılıçdaroğlu, bir esnafın, "başkanlık sistemi ile ilgili sıkıntı duyduklarını" söylemesi üzerine, CHP'nin Parlamento'da olduğu sürece bu ülkeye başkanlık sisteminin gelemeyeceğini, demokrasi mücadelesini sürdüreceklerini söyledi. 
 
Öte yandan Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Ragıp Tüzün caddesindeki esnafla bir pastanede kahvaltı yaptı, sohbet etti.

aa
 

Bu haber 473 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,477 µs