En Sıcak Konular

BTK'dan uyuşturucu ile mücadele hattına onay

16 Şubat 2015 13:08 tsi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, BTK 191 kısa numarasının Sağlık Bakanlığı’na Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı hizmet adıyla tahsis edilmesini onayladı" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 191 kısa numarasının Sağlık Bakanlığı’na Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı hizmet adıyla tahsis edilmesini onayladı" dedi.
 
Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin uyuşturucu ile mücadele kapsamında aldığı önlemlere bir yenisinin daha eklendiğini belirtti.
 
Hükümet olarak hem sigara hem de uyuşturucuyla mücadele konusuna büyük önem verdiklerini vurgulayan Elvan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere hükümet olarak bu konularda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Kurulacak yeni hattın özelikle gençlerimizin uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerden korunmasında önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından, ‘ Uyuşturucu ileMücadele Danışma ve Destek Hattı Alo 191’ kurulacağını ifade eden Elvan, "191" kısa numarasının Sağlık Bakanlığı’na  Uyuşturucu ileMücadele Danışma ve Destek Hattı hizmet adıyla tahsis edilmesini onayladığını bildirdi.
 
Bakan Elvan ayrıca BTK'nın son toplantısında Sağlık Bakanlığı'na tahsisli "171" kısa numarası üzerinden sunulan hizmetin kapsamının, sadece sigarayı bırakmak isteyenlere destek olmak amacıyla hizmet verilmek üzere değiştirilmesi ve anılan hat isminin "Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı" olarak tescil edilmesinin de onaylandığını söyledi.
 
Geçen yılın kasım ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Uyuşturucu ile Mücadele Şurası düzenlenmişti. Sağlık Bakanlığı, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yeni bir telefon hattı kurulması kararını almıştı. Bakanlık, "Alo-191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı" kurulması için BTK'ya müracaat etmişti.
 

Bu haber 415 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,629 µs