iyibilgi Ankara " /> iyibilgi Ankara "/>

En Sıcak Konular

Denizaltındaki yabancı varlık da ne?

20 Ekim 2014 10:37 tsi
Denizaltındaki yabancı varlık da ne? İsveç deniz altında ‘yabancı varlık’ istihbaratı edinildiğini açıkladı ve şimdi onu bulmaya çalışıyor.. Zahmete gerek yok, iyibilgi söylesin… iyibilgi Ankara

Evvelsi gün birçok küresel haber ajansı İsveç Silahlı Kuvvetleri'nin, başkent Stockholm yakınlarında deniz altında yabancı askeri varlık istihbaratı edindiği haberini dünyaya duyurdu.

Bugün de bir çok gazete ve haber sitesinde irili-ufaklı olarak bu haber alıntılandı. Genel bilgi şu yönde; "İsveç Silahlı Kuvvetleri bölgede operasyon başlattı. Stockholm'e 50 kilometre mesafedeki takımadaları civarında deniz altında yabancı askeri varlık olduğunu açıklayan ordu, askeri uçak ve gemilerini bölgeye sevk etti. 200 personelin bölgede görevlendirildiğini kaydedildi."

'Yakın tehlike'!

Bir ülkenin başkentine 50 Km. mesafede 'düşman' varlığı tespit edildiğinde durumun ne kadar ciddi olduğu üzerinde düşünmek zorundayız. Ancak bu "yakınlık" sadece saldırı değil, "mesaj" için de olabilir ki, bu tekniği kullanan ülkeler var.

Şimdi gayet esrarengiz hatta mistik ifadelerle duyurulan o düşmanın kim olduğunu söyleyelim; Ruslar!

Rusya, Baltık Denizi'ne komşu ülkelere haylidir oldukça kızgın. Özellikle de İsveç'e. Tabii buna Finlandiya'yı da ekleyebiliriz. Sebebi de, bu ülkelerin NATO faaliyetlerine destek vermesi ve askeri tatbikatları desteklemesi. Ukrayna krizi ile birlikte bu durum Moskova'yı rahatsız ediyor.

Peki İsveç'in ve haber ajanslarının "düşman varlığı" diye tanımladığı şeyin Ruslar olduğunu ispatlayabilir miyiz? Bu varlığım mesafesinin 50 Km. olduğu söylenmişti. 10 metreye ne dersiniz?

İlişikteki fotoğraf, 2 Ekim tarihinde bir İsveç istihbarat İnsansız Hava Aracı'ndan çekildi. (Kanadı görünüyor.) Diğeri ise Rus savaş uçağı! Anlamı şu: "iyi çek"!

www.iyibilgi.comBu haber 1,766 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,016 µs