En Sıcak Konular

Eski vekillerden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

15 Ağustos 2014 15:33 tsi
CHP İzmir eski Milletvekili Kemal Anadol ve CHP'li eski milletvekilleri TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Eski milletvekilleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı.

50 eski milletvekilinin altında imzası bulunan basın açıklamasını İzmir eski milletvekili Kemal Anadol okudu. Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nın adaylığının kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını belirten Anadol, "Başarısızlık kadar vahim olan bir başka durum da genel başkanın bunun vahametini kavrayamamış görünmesidir. Kemal Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu'nu aday göstererek risk aldı ve bu riskin bedelinin ödenmesi gerekli. Çağdaş demokraside bunun yolu genel başkanlıktan istifa etmektir. Sorumluluk doğrudan doğruya uyarıları dikkate almadan ve partinin yetkili kurullarında görüşülüp karar alınmadan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu çatı aday olarak öneren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aittir" denildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kurultayın toplanabileceği yönündeki açıklamasını olumlu karşıladıklarının belirten Anadol, "Hem CHP'nin hem de Türkiye'nin bir kadro değişimine ihtiyacı vardır" diye konuştu.

Genel başkanlığa Muharrem İnce'nin aday olması durumunda destek verip vermeyeceklerinin sorulması üzerine Anadol, "Biz her CHP üyesinin Muharrem İnce gibi adaylığını gayet doğal karşılıyoruz. Biz bu toplantıyı bazı adaylara destek olmak için yapmıyoruz, tamamen ilkesel bir tavır sergiliyoruz. Risk aldığını söyleyen genel başkanın aldığı riskin gereğini yerine getirmesini istiyoruz. Muharrem İnce 'Ekmeleddin İhsanoğlu adını televizyondan öğrendik' dedi. Bir genel başkan, grup başkanvekillerinden bile çıkartacağı cumhurbaşkanı adayının adını saklı tutuyor. Bu Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi demokrasi anlayışını en somut şekilde sergileyen bir şeydir. Biz CHP'nin raydan çıkmasını istemiyoruz" dedi.

(AA)

Bu haber 319 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,261 µs