"Davetiye beklemede!"" /> "Davetiye beklemede!""/>

En Sıcak Konular

Başörtülü daveti komutanlara soracak

25 Ağustos 2007 10:51 tsi
Başörtülü daveti komutanlara soracak Genelkurmay Başkanı, 30 Ağustos törenine Hayrünnisa Gül’ün davet edilip edilmeyeceği üzerine konuştu: "Davetiye beklemede!"

Cumhurbaşkanı seçiminin 3. turunun yapılacağı 28 Ağustos Salı günü Abdullah Gül büyük ihtimalle Türkiye’nin 11. cumhurbaşkanı seçilecek. Gül’ün görev ya aynı gün ya da 29 Ağustos’ta devralacak. 30 Ağustos’ta da önce Atatürk Kültür Merkezi’nde Zafer Bayramı kutlama töreni yapılacak, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı yazlık bahçesinde resepsiyon verilecek.

Davetiye beklemede

Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile eşi Filiz Büyükanıt’ın ev sahipliğini yapacağı resepsiyonun davetiyelerinin büyük bölümü konuklara gönderildi. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi henüz sonuçlanmadığından, Çankaya Köşkü’nün davetiyeleri bekletiliyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda önceki gün düzenlenen devir teslim töreninde gazeteci Fikret Bila’nın sorusuna “Durumu belli olmayanlara henüz davetiye göndermedik” yanıtını verdi. Orgeneral Büyükanıt Gül’e “eşli mi eşsiz mi davetiye gönderileceği” yönündeki soru üzerine şunları söyledi:

“Bilmiyorum. Bu konuda bir karar yok. Yeni komutanlar da yerlerine bir otursunlar. Ben arkadaşlarımla görüşür, onların görüşlerini alır, konuyu değerlendiririm.”

Yemin töreni belli değil

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, “Yeni cumhurbaşkanının seçileceği ve yemin edeceği gün, siz ve komutanlar Meclis’te olacak mısınız?” sorusuna ise, “Bilmiyorum. Henüz erken. Salı gününün programı daha belli olmamıştır” yanıtını verdi.

vatan

 Bu haber 253 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,803 µs