En Sıcak Konular

Hükümet-Memur pazarlığında Yıldız'dan güldüren fıkra

23 Ağustos 2007 16:10 tsi
Hükümet-Memur pazarlığında Yıldız'dan güldüren fıkra Diyanet-Sen Başkanı Ahmet Yıldız, hükümet ile memur konfederasyonları arasında devam eden ücret pazarlığı görüşmeleri sırasında söz alarak anlattığı bir fıkra ile hem herkesi kahkahaya boğdu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, hükümet ile memur konfederasyonları arasında devam eden görüşmeler sırasında anlattığı bir fıkra ile hem herkesi güldürdü, hem Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun asgari geçim sınırını eleştirdi.

Memur konfederasyonları ile hükümet arasında devam eden toplu görüşmeler sırasında Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, TÜİK'in raporunu eleştiren ve Türkiye'deki çalışanların uluslararası başarıyı nasıl gerçekleştirdiğini anlatan bir fıkra anlattı. Toplu görüşmelerin 3. turunda bir sunumda bulunan Ahmet Yıldız, TÜİK raporundaki açlık ve yoksulluk sınırı rakamlarının gerçeklerle örtüşmediğini ifade etti. Yıldız, anlattığı fıkra ile çalışanların içler acısı durumunu ortaya koydu.

Genel Başkan Ahmet Yıldız, memur konfederasyonları ile TÜİK'in açlık ve yoksulluk sınırı raporlarının tamamen farklı olduğuna işaret ederek, TÜİK'in raporunda açlık sınırını 222 YTL, yoksulluk sınırının da 570 YTL göstermesine tepki gösterdi.

Ahmet Yıldız'ın toplu görüşmeler sırasında anlattığı fıkra şöyle:

"ABD, İngiliz ve Türk maliye bakanları bir araya gelmiş. Kamu çalışanlarının durumlarını görüşmektedirler. ABD Maliye Bakanı der ki: Bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık geçimi için 1000 dolar gerekiyor. Biz onlara 1500 dolar veriyoruz. Bunun 1000 dolarını çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar, 500 dolarını nereye harcıyorlar bilemiyoruz.

İngiliz Maliye Bakanı sözü alır: Bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık asgari geçim endeksi 1000 Sterlin. Biz çalışanlarımıza 1400 Sterlin veriyoruz. 1000 Sterlin'ini çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar. 400'ünü ne yapıyorlar bilmiyoruz. Bizim Maliye Bakanı sözü alır: Bizim kamu çalışanlarının asgari bir aylık geçimi için 1000 YTL gerekiyor. Biz 500 YTL veriyoruz. Gerisini nereden buluyorlar bilemiyoruz."

haber7Bu haber 388 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,587 µs