En Sıcak Konular

Ve DTP'li vekiller şehit evinde

22 Ağustos 2007 17:35 tsi
DTP'li Aysel Tuğluk, "şehit ailelerine gitmek isterdik" demişti. Ve DTP ilk adımını attı. DTP'li iki vekil Kaplan ve Bayındır, şehit jandarma er Hüseyin Çeken'in evine gitti.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şırnak milletvekilleri Hasip Kaplan ve Sevahir Bayındır, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 18 Ağustos'ta operasyona giden askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Er Hüseyin Çeken'in Cizre İlçesi'ndeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. DTP'li mellitvekilleri, şehit erin ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

Bu sabah Cizre'ye gelen DTP Şırnak milletvekilleri Hasip Kaplan, Sevahir Bayındır, Şırnak Belediye Başkanı DTP'li Ahmet Ertak, İdil Belediye Başkanı DTP'li Resul Sadak, görevden alınan Cizre eski Belediye Başkanı Aydın Budak, DTP Şırnak il ve ilçe örgüt temsilcileri ile birlikte şehit er Hüseyin Çeken'in alisine taziye ziyaretinde bulundu.

DTP'li milletvekilleri ve beraberindekiler, şehit er Hüseyin Çeken'in babası Faraç Çeken ile diğer yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle daha önce gelemediklerini belirterek, “Geç kaldığımız için özür dileriz. Başınız sağolsun” dedi.
DTP'li Milletvekilleri, bu ziyaretin ardından, pikniğe giderken bindikleri minibüsün kaza yapması sonucu yaşamlarını yitiren 11 kişinin aillerine taziye ziyaretinde bulundu.

Aktif haberBu haber 351 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,961 µs