En Sıcak Konular

Sezer, aynı 'jest'i tekrarlar m?

20 Ağustos 2007 13:49 tsi
Sezer, aynı 'jest'i tekrarlar m? Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Bakanlar Kurulu listesini yeni Cumhurbaşkanı'na sunması için Başbakan Erdoğan'a yaptığı 'jest'i, MGK Genel Sekreteri ataması için de yapacak mı?

MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan’ın Londra’ya büyükleçi olarak atanmasının ardından boşalan bu göreve uzun zamandır kimin atacağı tartışılırken, belirlenecek bir ismin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresi dolmadan atamasını onaylayıp onaylamayacağı merak konusu oldu.

Yeni bakanlar kurulu listesini, yeni Cumhurbaşkanı’na bırakan Sezer’in görevinin bitmesine günler kalan, buraya önerilecek ismi atama işlemini yine "jest" yaparak yeni Cumhubaşkanına bırakıp bırakmayacağı netlik kazanmadı.

Edinilen bilgiye göre, MGK Genel Sekreterliği’ne atanacak isim yarın Sezer’in ve iki Kuvvet komutanının son defa katılacağı Milli Güvenlik Kurulu toplantısında gündeme gelebilecek. Toplantıda bir isim üzerinde mutabakat sağlanması halinde atama gerçekleşebilecek. Ancak bazı çevreler, MGK toplantısında Sezer’in bu konuyu gündeme getirmeyerek yeni bakanlar kurulu listesinin onaylama sürecinde olduğu gibi atama işleme yapmayacağını belirtiyorlar.

Yarın saat 13.30’da başlayacak MGK toplantısı Sezer ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu açısından da veda niteliği taşıyor.

Milliyet
     Bu haber 603 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,070 µs