En Sıcak Konular

Valinin eşi 'Risotto krizi'ni doğruladı!

18 Ağustos 2007 21:24 tsi
Valinin eşi 'Risotto krizi'ni doğruladı! "Risotto krizi" iki kardeş gazeteyi de birbirine düşürdü. İçişleri Bakanı Osman Güneş’in Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir otelde yediği ünlü İtalyan yemeği Risotto’nun içinde şarap olduğunu öğrenmesi ile başlayan olayda Vatan, Hürriyet

Hürriyet muhabiri Soner Gürel bugün, olayı espri olduğunu ve doğruluk payının bulunmadığını yazarken, Vatan yazarı Leyla Umar ise Muğla eski Valisi Temel Koçaklar’a ve eşine ulaşıp, olayı doğrulattı ve bütün ayrıntıları ile anlattırdı.

İlginç risotto olayı geçen ay Muğla’da meydana geldi. Vali Temel Koçaklar bir toplantı nedeniyle İçişleri Bakanı Osman Güneş’e yemek verdi. Yemekte risotto isteyen ve çok beğenen Güneş, aşçıyı çağırarak tarifini istedi.

Aşçı da bu yemeğe yarım bardak şarap ilave edildiğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen bakan ‘’Bana haram yedirdiniz’’ diye Vali Koçaklar’a çıkıştı. Koçaklar 3 gün sonra da görevden alındı.

Olayı ilk olarak gündeme Fatih Altaylı getirdi. Altaylı’nın yazısı büyük yankı uyandırınca diğer gazeteler de, olayın peşine düştü. İçişleri Bakanlığı da dün bir açıklama yaparak bu konunun doğru olmadığını öne sürdü.

Hürriyet’ın bugünkü sayısında da Soner Gürel imzalı haberde ‘’Risotto olayı espriymiş. Böyle bir olay olmadı. Vali de Danıştay kararı nedeniyle görevden alındı’’ diye yazdı ve isim vermeden yemekte bulunan bazı kişilerin konuyu yalanlayan sözlerini yazdı.

LEYLA UMAR’DAN TEKZİP

Ancak bu habere aynı gün Hürriyet’in kardeşi Vatan’dan cevap geldi. Vatan yazarı Leyla Umar, valinin eşi Sebahat Koçaklar’a ulaşarak, risotto olayının gerçekten yaşandığını ispatladı.

Bayan Koçaklar, skandal geceyi bütün ayrıntıları ile anlattı ve bakanın risotto’yu yedikten sonra içinde şarap olduğunu öğrenince kızıp ‘’Bana haram yedirdiniz’’ diyerek masayı terk ettiğini, eşinin de 5 gün sonra Valilik görevinden görevden alındığını anlattı.

gazeteportBu haber 2,320 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,931 µs