En Sıcak Konular

AK Parti'li Bal, partisinden istifa etti

30 Kasım 2013 14:46 tsi
AK Parti'li Bal, partisinden istifa etti AK Parti tarafından kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kütahya Milletvekili İdris Bal, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti tarafından kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kütahya Milletvekili İdris Bal, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Bal, Kütahya'daki Zafer Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini TBMM'ye, Kütahyalı hemşehrilerinin, dik durması, doğrunun ve haklının yanında olması için gönderdiğini söyledi.

Seçmenlerinin beklentilerini karşılamaya çalıştığını belirten Bal, şöyle devam etti:

"Doktorasını, master eğitimini İngiltere'de yapmış, Harvard Üniversitesi'nde çalışmış, demokrasinin, yönetimin ne olduğunu çok iyi bilen bir insanım. Milletvekilinin ve partinin neler yapması gerektiğini çok iyi biliyorum. Delikanlı Kütahyalılara yakışır bir şekilde, delikanlı gibi vekil olmaya çalıştım, doğruları söyledim. Birileri, vekil olduğumuz için kapıdan girerken paltomuzu vestiyere asar gibi aklımızı, vicdanımızı, fikrimizi de kapıda bırakacağımızı, irademizi ipotek altına koyacağımızı zannetmiş. İdris Bal, delikanlı Kütahyalı'nın delikanlı vekilidir. Hiç kimseye boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. 'Dikkat edin çözüm sürecine' dedik. Kötü mü yaptık? 'Mısır'ı kaybetmeyin' dedik, Kötü mü yaptık? Üç gün önce elçimiz kovuldu. Dershanede, 'Dikkat edin, bu bir millet meselesi, bir neslin geleceği, ülkenin geleceği' dedik. Şimdiye kadar beni Meclis'e gönderen vatandaşlarımızı utandıracak bir şey yapmadık. Baktılar ki bu adam küfretmiyor, yalan söylemiyor. 'Ne yapalım?' dediler. Dershane konusunda tahammülleri bitti. Beni tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk ettiler.''

Bal, 9 konuda ayrı raporlar hazırladığını hatırlattı.

''Arkadaş senin boynunda akrep var diyen mi dosttur yoksa onu bildiği halde saklayan mı dosttur?'' diyen Bal, millet, devlet ve hükümet için hayırlı şeyler düşünüp söylediğini dile getirdi.

İl il gezerek başkanlık sistemini anlattığını ifade eden Bal, "Herkesin demokrasi testinden geçtiğini düşünüyorum. Uluslararası programlarımı engellediler, Twitter'da taciz ettiler, gelip kapımızın fotoğrafını çektiler. Sonunda işi iftira atmaya kadar getirdiler, 'köstebek' dediler. Oysa olmadığım bir ortamda nasıl köstebek olabilir, içeridekini dışarıya nasıl sızdırabilirim? Sonunda haberi yapan arkadaş çıktı, 'Yemin ediyorum İdris Bal sızdırmadı' dedi. Bunu bana layık gören partide yer almam. Bundan sonra da her türlü iftiralar gelebileceğini tahmin edebiliyorum. Bu partiden istifa ediyorum" diye konuştu.

AABu haber 726 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,340 µs