En Sıcak Konular

Hakim ve savcıları bile dolandırdılar!

30 Kasım 2013 09:33 tsi
Hakim ve savcıları bile dolandırdılar! Çeteler öyle derine inmiş ki... Canan Karatay ne yapsın?

İstanbul'da telefonda kendilerini polis olarak tanıtan ve aradıkları kişilerden para isteyen O.S. ve D.Ü., Tokat'ta bulunan Cemalettin Cayman'dan telefonla 4 kez para isteyince, şikayet üzerine polis tarafından yakalandı. Zanlıların, Türkiye'nin değişik illerinde görev yapan birçok hakim, savcı, doktor ve öğretim üyesini aynı yöntemle dolandırdıkları öğrenildi.

Olay bugün akşam saatlerinde Eyüp'te meydana geldi. İddiaya göre, 2 şüpheli Tokat'ta yaşayan Cemalettin Cayman isimli bir vatandaşı telefonla arayıp, "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapıyoruz. İsminiz bir terör olayına karıştı. Bu durumdan kurtulmak için verdiğimiz hesaba para yatırın" dedi. Cemalettin Cayman da bu telefon üzerine zanlıların verdiği hesaba 3 bin lira para yatırdı. Bir süre sonra mağduru tekrar arayan dolandırıcılar, bu kez de hesaplarına 2 bin lira daha yatırılmasını istedi. Cayman verilen banka hesabına bu parayı da havale etti. Daha sonra O.S. ve D.Ü., Cayman'ı üçüncü kez aradı. Cayman iddiaya göre biriktirdiği altınlarını da paraya çevirerek dolandırıcılara gönderdi. Bununla da yetinmeyen 2 kişi, Cayman'ın bankadan 10 bin TL kredi çekmesini istediği öğrenildi. Cayman, durumdan şüphelenerek polise başvurdu.

Şikayet üzerine Tokat polisi, daha önce yatırılan paraların İstanbul'un Eyüp İlçesi'nde bulunan bir banka şubesinden çekildiğini tespit etti. Bunun üzerine devreye giren Eyüp İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, banka hesabını savcılık kararıyla bloke ettirdi. Hesap bloke olunca da şüphelilerden O.S. parayı çekmek için Eyüp'teki banka şubesine gitti.

HürriyetBu haber 786 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,427 µs