En Sıcak Konular

Fatma Şahin seçilirse bir ilk olacak!

29 Kasım 2013 22:40 tsi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Mühendis olarak çıktığım topraklarıma büyükşehir belediye başkanı olarak dönmekten onur duyuyorum" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, "Mühendis olarak çıktığım topraklarıma büyükşehir belediye başkanı olarak dönmekten, onlara hizmet etmekten büyük onur ve şeref duyuyorum" dedi.

Şahin, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İlk kadın büyükşehir belediye başkanı

AK Parti kurucusu olarak 2001 yılında başladığı siyasete, bölgenin de ilk kadın milletvekili, Gaziantep'in de ilk kadın bakanı olarak devam ettiğini belirten Şahin, "Bana verilen yeni görevde de eğer hemşehrilerim tercih ederse ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olacağım. Bu, büyük bir onur ve şeref. Bana güven duyan, bu makamları bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum, millete hizmet etmeye devam edeceğim" diye konuştu.

Fatma Şahin, siyasetteki yerini Anadolu kadınının geldiği noktayı gösteren bir hayat hikayesi olarak gördüğünü ifade ederek, Anadolu kadınının kendine verilen her görevi başardığını göstermeyi sürdüreceğini, bir kadının büyükşehir belediye başkanlığını görevini de başardığını herkese göstereceğini söyledi.

AK Parti'li olarak makamlardan, mevkilerden millete hizmet etmeyi anladıklarını dile getiren Şahin, "Mühendis olarak çıktığım topraklarıma büyükşehir belediye başkanı olarak dönmekten, onlara hizmet etmekten büyük onur ve şeref duyuyorum" ifadesini kullandı.

cnnturk


Bu haber 672 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,327 µs