En Sıcak Konular

Esed güçleri 25 kişiyi infaz etti

29 Kasım 2013 15:17 tsi
Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin başkent Şam'ın Deyr Atiye beldesinde 25 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin başkent Şam'ın Humus yolu üzerindeki Deyr Atiye beldesinde aralarında bir kadın ile 2 çocuğun da bulunduğu 25 kişiyi halka açık yerde infaz ettiği belirtildi.

Rejim güçlerinin beldede çok sayıda evi yaktığı veya yıktığı işaret edilen açıklamada, halkın belde çevresindeki tarım alanlarında ölü ve yaralıları aramaya başladığı kaydedildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, dün beldenin Suriye ordusu tarafından denetiminin sağlandığını ve silahlı gruplardan temizlendiğini duyurmuştu.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi de (LCC) yaptığı açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Halep'in Halidiye bölgesinde yer alan Esed güçlerinin kaldığı merkezlere saldırarak rejim güçlerine büyük kayıplar verdirdiği ifade edildi.

ÖSO'nun kentin Raşidin bölgesinde yer alan Bilimsel Araştırmalar Merkezi ve çevresindeki Esed güçlerine yerli yapımı füzelerle saldırdığı dile getirilen açıklamada, silahlı muhaliflerin Dera Beled'de de Suriye ordu birliklerinin kaldığı binalara bomba yerleştirerek binaları havaya uçurduğu vurgulandı.

Ülkede birçok kentte Esed güçleri ile silahlı muhalifler arasında yoğun çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, çok sayıda kentte cuma namazından sonra muhaliflerin yoğun olduğu mahallelerde yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiği dile getirildi.

AABu haber 558 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,729 µs