En Sıcak Konular

'Tarihin en önemli teşvik sistemini hazırladık'

16 Kasım 2013 22:59 tsi
'Tarihin en önemli teşvik sistemini hazırladık' Ekonomi Bakanı Çağlayan, "Teşvik sistemi yatırımcı açısından gelmiş geçmiş en fazla destek veren, cömert ve başarılı teşvik sistemi. Tarihin en önemli teşvik sistemini hazırladık" dedi.

 Kurumsal finansman, vergi, yönetim danışmanlığı, muhasebe ve raporlama hizmetleri sunan Güncel&Laviale Grup'un Holiday Inn Hotel'de düzenlenen 15. kuruluş yıl dönümü yemeğinde konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk firmasının, Fransız bir firmayla anlaşmasını çok önemsediğini, bunu ülkenin genel değişim seyrine bağlı olarak yeni Türkiye'nin faaliyetleri olarak değerlendirdiği söyledi.

Kendisinin de ticaretten siyasete girdiğini hatırlatan Çağlayan, iş hayatına başladığı dönemde muhasebeci çalıştırmayı, hatta defterlerini muhasebeciye tutturmayı bile masraf olarak gören bir anlayışın olduğunu anlattı. Sonraki zamanlarda belirli bir seviyeye gelen firmaların, kendi birimlerinde muhasebe departmanı kurmanın ötesinde yeminli mali müşavirlerle çalışmaya başladığını belirten Çağlayan, şöyle devam etti:

"Güncel Grup ekibi, uluslararası bazda çalışan ve hizmet talep edenlere karşılık veren önemli bir döneme girdi. Mali analizler, şirketleri yönlendirme, ortaklıklara sevk etme konusundaki çalışmalarınız son derece önem arz ediyor. Birçok şirket sizlerin kararlarına, yönlendirmelerine göre hareket ediyor. Hatta politika yapanların, karar alıcıların sizlerden gelen raporlar çercevesinde tedbirler aldığını biliyoruz."

Çağlayan, yeni Teşvik Sistemi'ne ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Teşvik sistemini ilk açıkladığımız zaman arkadaşlarımız masalardan dağılmıştı. Teşvik sistemi yatırımcı açısından gelmiş geçmiş en fazla destek veren, cömert ve başarılı teşvik sistemi. Geçmişteki teşvik politikalarını hep eleştirmiş biri olarak şunu söylüyorum, tarihin en önemli teşvik sistemini hazırladık. Amacımız bölgeler arası gelişmişlik faktörünü asgariye indirmek, gelir dağılımı adeletsizliğini azaltmak, cari açık meselesinde Türkiye'nin kaderini değiştirmek. Bunun için 43 ülkede, şehirlerde arkadaşlarım teşvik tanıtım toplantıları gerçekleştirdi. Binlece toplantıda yeni teşvik sistemini anlattım, yardım istediğim bir grup da sizin yapmış olduğunuz işi yapan kurum ve kuruluşların bir araya geldiği çatı örgütlerdi."

AABu haber 651 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,171 µs