En Sıcak Konular

Gürsel Tekin İstanbul için aday adayı

9 Kasım 2013 16:52 tsi
Gürsel Tekin İstanbul için aday adayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bir ay önce Tuzla'da bir söz verdiğini belirterek, çarenin CHP ve CHP'nin örgütleri olduğunu söylediğini ve işte bugün çare olmak için Kadıköy'de bulunduklarını ifade etti.

Partisinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Tekin, bugün Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının partilerine katıldıklarını hatırlatarak, "Hoşgeldiler, ama yetmez Gezi'deki direnişçiler de gelsin, Antikapitalist Müslümanlar da gelsin, Kürt kardeşlerimiz de gelsin, çeşitli sebeplerle AKP'ye oy vermiş bütün yurttaşlarımız gelsin" diye konuştu.

Tekin, yaşanan korku zincirlerinin hep birlikte kırılabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bugün burada İstanbul'un sahipsiz olmadığını, İstanbul'un sahiplerinin olduğunu, bana, partime, örgütüme yaşattığınız için size çok çok teşekkür ediyorum. CHP olarak projelerimizle hazır olduğumuzu bugün sizlere ifade etmek istiyorum. Uzun süredir İstanbul'daki temel sorunlarla çok yakınen ilgilenen bir siyasetçi arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak söylüyorum; hiç bir ekranda İstanbul'un sorunları ne yazık ki konuşulmuyor.

Bir kent düşünün ranta teslim edilmiş, 24 saat trafik sorunuyla karşı karşıyasınız.  CHP ne yapacak? EvetCHP geçmiş tarihinde yaptığı gibi, dünyanın bütün kentlerinde yapıldığı gibi planlı, ulaşım sorununun metroyla çözülebileceği yıllar önce göstermiştir. Türkiye'de Ankara'yı, İstanbul'u, büyük kentleri metroyla buluşturan CHP'dir, CHP'nin gelenekleridir. O gün o temeli atanlara şükran borçluyuz. Unutmasınlar onların atmış olduğu temel, bir gün sonucunu bulacaktır ve İstanbul'un dört bir yanı demir ağlarla metrolarla örülecektir."

AABu haber 617 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,898 µs