En Sıcak Konular

Erdoğan'dan 'öğrenci evi' açıklaması

5 Kasım 2013 12:17 tsi
Erdoğan'dan 'öğrenci evi' açıklaması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Erdoğan, kız ve erkek öğrencilerin aynı evlerde kaldığı tartışmalarına ilişkin "Biz sorumluluk makamında, muhafazakar demokrat bir parti olarak herkesin çocukları bize emanettir. Biz kızların, erkeklerin devletin yurtlarında karışık kalmasına müsaade etmedik, etmiyoruz" dedi.
 
Kız ve erkeklerin aynı evlerde kaldığı ihbarlarını bir kenara atamayacaklarını da ifade eden Başbakan Erdoğan, "Valiliklerimizle, emniyet teşkilatımızla bu tür ihbarları değerlendirip, üzerine gidiyoruz" diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan bazı satırbaşları şöyle:
 
-Buralarda nelerin olduğu belli değil. Karma karışık. Her tür şeyler olabiliyor. Ondan sonra anneler babalar feryat ediyor, 'devlet nerede' diye. Devletin burada olduğunu anlatmak için bu adımlar atılmaktadır. Bir muhafazakar demokrat iktidar olarak, bizler müdahil olmak durumundayız. Bu yaşam tarzına müdahale değildir. Kimse bunu bu şekilde yorumlamasın.
 
"Gözü dönmüş hazımsızlar var"
 

-76 milyonun hemen tamamı Marmaray'ın gururunu yaşarken, varsın bazıları da Marmaray'ın küçük aksaklıklarından dolayı sevinç yaşasınlar. Bu hazımsızlığın, hasedin son bulması ve Marmaray gururunu yaşamayanların da bu gurura ortak olabilmesi en büyük temennimizdir.
 
-Biz, Japonya Başbakanı da dahil olmak üzere Marmaray'ın açılışında hayır dua yaparken, birilerinin de bu hayır duanın aksine temennilerde bulunduğunu üzülerek müşaade ettik.  Ülkemizde maalesef sayıları az da olsa kendi ülkesinin başına gelecek felaketten haz duyacak kadar gözü dönmüş hazımsızlar da var.
 
-Eski Türkiye"ye dönün bakın, benzin, ekmek, yağ, tuz kuyruklarında bekleyenler biz değil miydik? Bunlar bu ülkede yaşandı. Ama 20 yaşındaki gençler, bu kuyrukları görmedi, Onlar sadece AK Parti iktidarını gördü. Zannettiler ki Türkiye hep böyleydi.
 
-AK Parti olarak, en başta eski Türkiye'nin köhnemiş bencilliğine son verdik. Çetelere, mafyaya, karanlık suç örgütlerine, cuntaya biz 'hayır' dedik.
 
"Yeni Türkiye'de imtiyazlara yer yok"
 
-Şu anda devletten burs alan öğrencilerin sayısı 380 bin. Karşılıksız bu. Kredi alanlarla bu rakam, 1 milyon 200 bini buluyor. Bunları sağlayan bizim iktidarımızdır. Gençlerin bunu bilmesini istiyorum.
 
-Biz başı örtülü olanı da başı açık olanı da aynı hukuka sahip insan olarak görürüz ve kendilerine hizmet etmeyi de görev telakki ederiz.
 
-Biz bugüne kadar böyle bir ayrımın tarafı olmadık, böyle bir ayrımı, tasnifi asla kabul etmiyoruz.
 
-Şimdi bize, 'başları açık olanların haklarını da savunacak mısınız' diye soruyorlar. Çok ayıptır. Bu soruyu kime soruyorsunuz? 11 yıllık iktidarımızda başı açık olan hangi hakkını kaybetti?

aaBu haber 753 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,079 µs