En Sıcak Konular

ABD'de silahlı saldırgan alarmı

5 Kasım 2013 09:48 tsi
New Jersey'nin Paramus kentindeki bir alışveriş merkezinde ateş açtığı rapor edilen silahlı kişiyi yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı.

ABD'de Los Angeles Havalimanıdaki silahlı saldırının etkisi geçmeden New Jersey'nin Paramus kentindeki bir alışveriş merkezinde ateş açtığı rapor edilen silahlı kişiyi yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, eyaletin en büyük alışveriş merkezlerinden Westfield Garden State Plaza Mall'da yerel saatle 21.20 sıralarında silahlı bir şahıs çevreye 6-7 el ateş açtı. Silahlı saldırı ihbarının ardından bölgeye onlarca polis ve sağlık ekibi ile 3 helikopter yönlendirdi.

Çelik yelekli müdahale timleri, büyük bölümü boşalan alışveriş merkezinde genişçaplı operayon başlattı. Polisin operasyonu devam ederken, silahlı kişinin halen AVM içinde bulunduğu bildirildi. Olayda şu ana kadar herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olduğuna yönelik bir açıklama yapılmadı.

Anadolu Ajansı muhabirine olayı anlatan Kyle Girbenderof, kasklı şahsı gördüğünü, olayın hemen ardından güvenlik görevlilerinin merkezi tahliye etmeye başladığını ifade etti. Girbenderof, soğuk havaya rağmen polisin vermiş olduğu battaniyeleri kullanarak güvenli bir noktada operasyonun tamamlanmasını beklediklerini bildirdi.

Alışveriş merkezi çalışanlarından Eddie Kahmann, telefonla aradığı medya kuruluşlarına yaşanan dehşeti anlattı. Silah seslerinin ardından yüzlerce kişinin panik halinde alışveriş merkezinden koşarak uzaklaşmaya çalıştığını belirten Kahmann, kendisinin de bir kapının arkasına gizlendiğini belirtti.

Bir başka merkez çalışanı Allie Cozic ise siyah zırh benzeri birkıyafet giyen şahsı gördüğünü, saldırganın elinde büyük bir silah taşıdığını söyledi.

aa

Bu haber 582 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,039 µs