En Sıcak Konular

Sıra aday pazarlığında

3 Kasım 2013 10:03 tsi
Sıra aday pazarlığında Af dosyası bugün PM’de onaylanması beklenen Sarıgül dün Ankara’da Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Sarıgül’ün Şişli, Beyoğlu, Bakırköy, Ataşehir, Kadıköy ve Sarıyer’de etki kurmak istediği konuşuluyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul adayı olması beklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’le Ankara’da kahvaltı yaptı.

Buluşmada Kılıçdaroğlu, “Sizi CHP’de görmekten çok mutluyum, partimize hoşgeldiniz, hep birlikte bir yola koyulacağız” sözleriyle Sarıgül’ü karşıladı. Sarıgül ise “CHP’nin gençlik kollarında yetiştim, büyüdüm. İstanbul’da sizin ve örgütümüzün talimatlarına harfiyen uyacağım. Kavgada yokum; kardeşlik ve sevgi için varım” dedi. Adnan Keskin’in belediye ziyaretinde ağlayan Sarıgül Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinden de duygulanarak yerinden kalkıp CHP liderine ‘Genel Başkanım’ diyerek sarıldı. Yaklaşık bir saat süren kahvaltıya CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da katıldı. CHP ise buluşmayı “CHP üyesi olduktan sonra CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olacağı bildirilen Mustafa Sarıgül, İstanbul’dan Ankara’ya geldi” ifadeleriyle duyuruldu. Açıklamadaki, ‘aday adayı olacağı bildirilen’ ifadesi dikkat çekti.  

KRİTİK İLÇELERDE ETKİNLİK SAVAŞI

Kulislerde Sarıgül’ün içinde Şişli, Beyoğlu, Bakırköy, Ataşehir, Kadıköy, Sarıyer gibi ilçelerde başkan adayları ve belediye meclis üyeliklerinin belirlenmesinde etkin olmak istediği belirtiliyor. CHP yöneticileri ise, “Başkan adayı olacaksa bunlar doğal müzakere süreçleridir” değerlendirmesini yapıyor.

BİR OY FAZLA ALMAK İÇİN

Akşam'da yer alan habere göre; görüşmede İstanbul seçimlerine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun, “En çok oyu alacak kim ise biz de onu adayımız olarak ilan edeceğiz. Bu tavrımız tüm Türkiye’de geçerlidir. Banko anlayışı ile değil, çalışma esasıyla hareket ediyoruz. Kim bir oy fazla alacaksa onu bulmaya çalışacağız” değerlendirmesini yaptı. Sarıgül de, “Özellikle ilçelerde yüksek oy alabilecek isimleri belirlememiz gerekiyor. Bunu yapamazsak büyükşehirde de sıkıntı yaşarız” diye konuştu.
Bu haber 564 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,441 µs