En Sıcak Konular

Baz istasyonlarının yerleri belli olacak

2 Kasım 2013 12:15 tsi
Baz istasyonlarının yerleri belli olacak Bakan Yıldırım, 4 Kasım'dan itibaren en yakın baz istasyonunun elektromanyetik alan ölçüm değerinin e-Devlet üzerinden görülebileceğini bildirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaklaşık 85 bin baz istasyonu bulunduğunu belirterek, kamuoyunda zaman zaman bunların izninin olup olmadığı, ölçümlerinin yapılıp yapılmadığına ilişkin endişelerin dile getirildiğini söyledi.

Bakan Yıldırım, 4 Kasım Pazartesi gününden itibaren isteyen herkesin e-Devlet üzerinden kendilerine en yakın baz istasyonunun elektromanyetik alan ölçüm değerini takip edebileceğini bildirdi.

Söz konusu hizmetin ilk etapta e-Devlet şifresi ile sunulacağını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"e-Devlet üzerinden sorgulama yapmak isteyenler, harita üzerinde işaretledikleri veya seçtikleri bir noktaya en yakın baz istasyonunun ölçüm değerlerini görebilecekler. Bu ölçüm sonuçları, daha önce BTK personeli veya kurumun ölçüm yetki belgesi verdiği kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen ölçümlerden oluşuyor. 4 Kasım 2013'ten itibaren söz konusu sistem çalışmaya başlayacak."

Yıldırım, e-Devlet hizmet portalının her geçen gün vatandaşların ilgisini daha çok çekmeye başladığını belirterek, bu ilgiye layık olmak için hizmetlere yenilerinin eklendiğini söyledi. Baz istasyon ölçüm raporlarını takip edebilme imkanı ile 116 kurumun 849 hizmetinin e-Devlet'te sunulduğunu ifade eden Yıldırım, bugüne kadar 15 milyon 690 bin vatandaşın e-Devlet hizmetlerinden faydalandığını bildirdi.

Bu haber 853 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,978 µs