En Sıcak Konular

Meclis polisine suikast önleme eğitimi

25 Eylül 2013 12:48 tsi
TBMM'de görevli polislere kalem, baston, çakmak ve cep telefonu görünümlü yakın suikast silahları tanıtıldı ve alınacak önlemler hakkında bilgi verildi.

Yeni yasama yılı yaklaşırken, TBMM'de görevli polislere kalem, çakmak, baston ve cep telefonu gibi eşya görünümündeki yakın suikast silahları tanıtıldı ve bunlara karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verildi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından Meclis'te verilen eğitime çok sayıda polis katıldı. Polislere, yakın suikast silahları gösterildi. Kalem, baston, şemsiye, kırbaç, cep telefonu, çakmak gibi günlük hayatta kullanılan eşya ve aksesuvar görünümündeki ateşli ve kesici silahları polislere tanıtan yetkililer, bu silahların nasıl çalıştığını anlattı.
 
Suikast tipleri ve suikastçilerin kullandığı yöntemler hakkında bilgi verilen toplantıda, suikastlere karşı alınacak fiziki önlemlerin yanında en önemli konunun dikkat olduğu vurgulandı.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı Daire Başkanlığı'ndan Emniyet Amiri Ersin Taze, eğitimin amacının yasama yılı öncesinde suikastler ve suikast silahlarına karşı farkındalığı artırmak olduğunu dile getirdi.
 
Yakın suikast silahlarının özelliklerini gazetecilere de tanıtan Taze, en yaygın kullanılan silahın kalem tabancalar olduğunu söyledi. Taze, geçen sene Konya'da çok sayıda kalem silah ele geçirildiğini ifade etti.

aa


Bu haber 462 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,252 µs