En Sıcak Konular

Gösterilere polis müdahalesi

13 Eylül 2013 10:03 tsi
İstanbul, Eskişehir ve Hatay'da, Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etmek için izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gruplara polis müdahale etti.

İstanbul Kadıköy ve Gazi Mahallesi'nde izinsiz gösteri düzenleyen gruplara polis ekipleri tarafından müdahale edildi. Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etmek için Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi'nde toplanan bir grup, ateş yakarak yolu trafiğe kapattı.
 
Polisin dağılmaları yönündeki uyarılarına taş ve havai fişeklerle karşılık veren gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Dağılarak ara sokaklara kaçan göstericiler ile polisler arasında kovalamaca yaşandı. Gruptakilerden bazıları gözaltına alındı.
 
Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde toplanan bir grup, barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Dağılmaları yönündeki uyarıları dikkate almayan göstericiler, polise molotofkokteyli ve havai fişek attı.
 
Polisin tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ettiği gruptakiler, dağılarak ara sokaklara kaçtı.
 
Eskişehir
 
Eskişehir'de de polise taş ve sapanla misket atan 70 kişilik grup, emniyet güçlerinin kendilerine karşılık vermemesi üzerine eylemini sonlandırdı.
 
Yeni Bağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'nde toplanan grup, sloganlar atarak Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi'ndeki AK Parti İl Başkanlığı binasına doğru yürüyüşe geçti.
 
Bina yakınındaki İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde önlem alan çevik kuvvet polisi, grubun geçişine izin vermeyerek eylemin bitirilmesi için uyarı yaptı.
 
Bunun üzerine cadde üzerinde ateş yakan grup, polise taş ve sapanla misket attı. Yaklaşık iki saat polise taş ve misket atan kişiler, emniyet güçlerinin müdahale etmemesi üzerine eylemine son verdi.
 
Hatay
 
Hatay'da, izinsiz gösterilerde bir kişinin hayatını kaybetmesini yürüyüş yaparak protesto etmek isteyen grup, polis müdahalesinin ardından dağıldı. Ahmet Atakan'ın hayatını kaybettiği Armutlu Mahallesi'nde toplanan grup, buradan Gündüz Caddesi'ne doğru yürümek istedi.
 
Polis, Gündüz Caddesi'nde barikat kurmaya çalışan gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
 
Ara sokaklara kaçan grup, çöp konteynerlerini yakarak barikat kurdu. Polis taş, sopa, molotofkokteyli ve havai fişek atan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.
 
Binaların çatılarından polise zaman zaman çeşitli maddeler atan grup, müdahaleden sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı.
 
Bu arada, göstericiler tarafından yakılan ve polise doğru yuvarlanan araç lastiği, olayların yaşandığı yerde bulunan petrol istasyonuna ait pompanın yanından geçtikten sonra TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla söndürüldü.

aa


Bu haber 546 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,079 µs