En Sıcak Konular

Başbakan Erdoğan'dan Olimpiyat çağrısı

7 Eylül 2013 17:13 tsi
Başbakan Erdoğan'dan Olimpiyat çağrısı "Şunu bilmenizi isterim ki; halkının çoğunluğu müslüman olan Türkiye'de yapılması, bu yarışa aç olan bölgemize çok faydalı olacaktır."

Arjantin Başkent Buenos Aires'te bugün yapılacak oylama, 2020 Olimpiyatları'nın düzenleneceği kenti belirleyecek. İstanbul, Madrid ve Tokyo'nın aday olduğu yarışta ilk sunumu biz yaptık... Heyetimizde en son konuşmayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı... Erdoğan konuşmasında "Eşim ve çocuklarım beni affetsin spora ve İstanbul'a bir aşkla bağlandım. İstanbul aşkı beni belediye başkanlığına kadar taşıdı" dedi. Sunumun tamamlanmasından sonra en büyük ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gördü. Birçok IOC üyesi, Recep Tayyip Erdoğan ile tanışıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türk heyetinde Başbakan Recep Tayyip Edoğan IOC komitesine sunumunu gerçekleştirdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları;

- 16 saatlik rekor bir uçuşla buraya gelirken sizlere hangi dillerle selamlamayı düşündüm. Dünyanın bütün insanlarını selamlayacak dil gönül dilidir. Selam barış demektir. Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Dostluğun ve kardeşliğin kenti İstanbul'dan çok güçlü bir selam iletmek istiyoruz.

-  Hoşgörü şehri İstanbul'dan samimi bir selam göndermek istiyoruz. Çocukluk yıllarımdan beri lisanslı bir futbolcu olarak spor aşkını hep içimde yaşattım. Eşim ve çocuklarım beni affetsin spora ve İstanbul'a bir aşkla bağlandım. İstanbul aşkı beni belediye başkanlığına kadar taşıdı.

- 1996'da belediye başkanı olarak bu komitenin karşısında sunum yapmıştım. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak karşınızdayım. Olimpiyatlar için tüm arzumuzu sizlere göstermek için karşınızdayım.

- Şunu bilmenizi isterim ki; halkının çoğunluğu müslüman olan Türkiye'de yapılması, bu yarışa aç olan bölgemize çok faydalı olacaktır.

- Ülke olarak kararlılık içindeyiz. Genç ve dinamik bir nüfusumuz var. 2020'de bugünün çocukları çok daha kalkınmış bir Türkiye'de yaşayacak. 2020 Olimpiyatları'nın gençlerin ülkesi Türkiye'de, 8 bin yıllık tarihi olan bu kadim şehirde gerçekleşmesi, olimpiyat ruhuna uygun olacaktır. Kıtaları, kültürleri buluşturacak bir yeryüzü köprüsü olacaktır.

- Gelin beraber köprüler kuralım, gelin hep beraber tarih yazalım.

Bu haber 657 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,441 µs