En Sıcak Konular

Mescid-i Aksa tehlike altında

2 Eylül 2013 11:40 tsi
Filistin Kültür Bakanı Ebu İşe, İsrail'in amacının Mescid-i Aksa'nın altını boşaltmak istediğini belirterek, ''Mescid-i Aksa tehlikededir" dedi.

Filistin Kültür Bakanı Enver Ebu İşe, İsrail hükümetinin kazı çalışması yürüttüğü Mescid-i Aksa'nın tehlike altında olduğunu belirtti.
 
Bakan Ebu İşe AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail hükümetinin Mescid-i Aksa çevresinde yürüttüğü kazı çalışmalarının İslam kültürünü yok etmeyi amaçladığını söyledi.
 
İslam dünyasına Mescid-i Aksa ile ilgili mesaj vermek istediğini belirten İşe, "Bütün Müslüman alemine seslenmek istiyorum. Mescid-i Aksa tehlikededir, tehlikededir, tehlikededir” diye konuştu.
 
İsrail yönetiminin amacının Mescid-i Aksa’nın altını tamamen boşaltmak olduğuna vurgu yapan İşe, Müslümanlara ait yerlerin muallakta olan bir yer haline getirilmeye çalışıldığını ifade etti. Mescid-i Aksa'ya karşı büyük komploların olduğunu dile getiren Ebu İşe, komplolara karşı mücadelelerinin sürdüğünü, Filistin halkının İsrail'in oyunlarını bozacağını ve Müslümanların da bu saldırılar karşısında sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı.
 
Bakan Ebu İşe, Türk hükümeti ve halkının her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:
 
“Ortak tarihimizin yanında ortak kültürümüz de mevcut. İki ülke arasında siyasi görüş birliği de söz konusudur. Türk kamuoyunun, Filistinli kardeşlerinin sıkıntılarını daha yakından tanıması ve öğrenmesine yardımcı olsun istiyoruz."
 
Filistin'de Türkiye-Filistin Kültür Haftası yapılacak
 
Filistin'de, yakın zamanda Türkiye -Filistin Kültür Haftası düzenlemeyi planladıklarını belirten İşe, şu bilgileri verdi:

"Türk kardeşlerimizi en yakın zamanda Filistin’e bekliyoruz. Filistin’de Türkiye-Filistin ortak kültür haftasını düzenleyeceğiz. Çok sayıda Türk kardeşimizin orada hazır bulunmasını arzu ediyoruz. Bu etkinlikte insanların, kendi gözleriyle İsrail’inFilistin halkına neler çektirdiğini görmelerini istiyoruz. İster kültürel alanda olsun ister diğer siyasi ve sosyal alanlarda olsun, Filistin insanına uygulanan İnsan hakları ihlallerini de görecekler. Dolayısıyla Türk-Filistin kültür haftası etkinliğine çok sayıda Türk aydın ve düşünürün de katılmasını bekliyoruz. Orada olup bitenleri yakından görme ve inceleme şansları olsun ki Türk kamuoyuna oradaki sorunları en iyi bir şekilde aktarsın ve yakından tanıklık etsinler.”

 

Bu haber 587 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,090 µs