En Sıcak Konular

Erzik: İstifa etmesi gereken ben değilim

17 Temmuz 2013 17:44 tsi
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe'nin kendisine yönelttiği suçlamaları kabul etmediğini ve utanılacakta birşey yapmadığını belirterek, "Allah'a şükür ben utanılacak bir şey yapmadım. Ama utanması ve istifa etmesi gereken birileri varsa onlar da FenerUEFA Tahkim Kurulu'nun şike dosyası konusunda verdiği nihai kararın ardından Fenerbahçe cephesinin bir numaralı hedef tahtası haline gelen UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik sessizliğini bozdu.

UEFA Tahkim Kurulu'nun şike dosyası konusunda verdiği nihai kararın ardından Fenerbahçe cephesinin büyük suçlamalar yaptığı UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Sporx'e açıklamalarda bulundu.

"İSTİFA ETMESİ GEREKEN BİRİLERİ VARSA ONLAR DA FENERBAHÇE'Yİ BU HALE DÜŞÜRENLERDİR"

Sarı - lacivertlilerin, "Utanmadan UEFA'da resmini koyuyorsun" sözleriyle istifaya davet ettiği UEFA asbaşkanı Erzik, "Allah'a şükür ben utanılacak bir şey yapmadım. Ama utanması ve istifa etmesi gereken birileri varsa onlar da Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi bu duruma düşürenlerdir." cevabını verdi.

Erzik, "Bugün UEFA'nın yönetiminde ve kurullarında çeşitli ülkelerden insanlar var. Kimse kendi ülkesi için orda bir şey yapamaz. Mesela Tahkim Kurulu'nda Levent Bıçakçı vardı. Levent bey bu davanın kenarından köşesinden geçemez. Biz Türküz ya ama bu söylemler nereden kaynaklandı onu anlamadım. UEFA'nın girişindeki duvarına o fotoğrafı oraya ben mi koydum? Bizi seçenler koydu. 53 ülke seçti beni. Ve yeni değil bu, 30 senedir oradayım." diyerek, şöyle devam etti:

"Niye bana saldırıyorlar? Hiç anlamadım. Polemiğe girmem ama verilecek bir cevabım var o da, benim için utanma lafını kullandıkları için, ben utanılacak durumda değilim utanılacak bir durumum yok Allah'a şükür. Utanması veya istifa etmesi gereken birileri varsa o da Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin başına bu işi açanlardır. Ben değilim. Bakın Türk futbolu da demiyorum, Türkiye'nin diyorum."

"CAS PAZARLIKLARI DOĞRU DEĞİL"

UEFA Asbaşkanı Erzik davanın geri çekilmesinden bu yana üzerinde bir çok pazarlık iddiasının gündeme geldiği CAS olayıyla ilgili de "Bu iddiaları da anlamış değilim. Bu konuda iddia edilenler doğru değil. Pazarlık ve bir dayatma asla olmadı. Fenerbahçe CAS davasını kulübünün menfaatleri doğrultusunda çekmiştir. Şimdi bu dayatma ve pazarlık lafını kullananlara soruyorum şayet Fenerbahçe bu davayı geri çekmeseydi Avrupa kupalarına katılabilir miydi? F.Bahçe geçen sene Avrupa kupalarından kazandığı o paraları nasıl kazandı? CAS davasını çekmeseydi Benfica ile yarı final oynayabilir miydi? F.Bahçe geçen yıl kupaya nasıl gitti çıkıp bunun cevabını versinler. Ben şeytanlık düşünmüyorum namuslu düşünüyorum, ahlaklı düşünüyorum. Fenerbahçe o davayı kendi menfaati, kulübün menfaati için çekmiştir." şeklinde konuştu.

Erzik, bu konuda Platini ve kendisinden dayatma geldiği ve pazarlık yapıldığı iddialarına da, "Benim dayatma hakkım yok. Sayın Platini de dayatma yapmadı. CAS konusunda asla pazarlık yapılmadı. Bir de kalkıp benim için utanmadan, istifadan bahsediyorlar. Ben neye utanacağım ya. Benim hayatta utanılacak bir şeyim yok. utanacak veya istifa edecek olan ben değilim. Eğer böyle birileri varsa Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi bu duruma düşürenlerdir." cevabını vererek sözlerini noktaladı.

(CİHAN)

Bu haber 555 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,280 µs