En Sıcak Konular

İhvan, yeni hükümeti Batıl olarak niteledi!

17 Temmuz 2013 15:27 tsi
Mısır'da Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP), geçici hükümeti "askeri darbecilerden emir alan batıl bir hükümet' olarak nitelendirdi.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasından önce iktidarda olan HAP, "Geçici hükümeti tanımıyor ve halkın oyuyla iktidara gelmeyenleri 'batıl' olarak nitelendiriyoruz" açıklamasında bulundu.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasından önce iktidarda olan HAP'ın Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda yaptığı açıklamada, "Askeri darbecilerden emir alan geçici hükümeti tanımıyor ve halkın oyuyla iktidara gelmeyenleri 'batıl' olarak nitelendiriyoruz" dedi. 

Yalan üzerine inşa edilen yönetimin batıl olduğunu ifade eden İbrahim, "Buna halk karar vermiştir. Halk kararını icra edecek ve Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi görevine geri dönecektir" diye konuştu.

Mursi'nin görevine dönmesi için destek gösterilerinin devam edeceğini belirten İbrahim, geçici hükümetin Başbakan'ı Hazim el-Biblavi'yi de eleştirerek, 25 Ocak Devrimi sonrasında İsam Şerif hükümetinde Maliye Bakanlığı görevini yürüten Biblavi'nin o dönemde "Kendisinden beklenilen başarıyı gösteremediğini" savundu.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından Hazim el-Biblavi başbakanlığındaki geçici hükümet, dün yemin ederek göreve başlamıştı.

***

Mursi’nin Bazı Yardımcıları Serbest

Bu arada Mısır askeri cuntasının gözaltına aldığı Cumhurbaşkanı Mursi'nin bazı yardımcıları serbest kaldığı iddia edildi. Serbest bırakılanlar arasında, Cumhurbaşkanlığı güvenlik sorumlusu Eymen Hudhud, Cumhurbaşkanı siyasi işlerden sorumlu yardımcısı Bakinam Şarkavi ve Hayrat Şatır'ın ekibinden Abdulmecid Meşali de bulunuyor.  Yorum Ekle   Yazdır


Bu haber 539 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,912 µs