En Sıcak Konular

Putin fena fırçaladı

17 Temmuz 2013 10:09 tsi
Putin, yerel yöneticilerin çalışmaları yetersiz buldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sahalin bölgesinde hükümet üyeleri ve yerel yöneticilerle yaptığı toplantıda, çalışmaları yetersiz gördüğünü ifade ederek sert eleştirilerde bulundu.

Projelerin yüzde 80'inin belirlenen zaman içinde yapılmadığını kaydeden Putin, "Çalışacak mısınız, çalışmayacak mısınız?" diyerek yerel yöneticileri azarladı.

Rusya'nın uzak doğunun gelişimi çerçevesinde Sahalin'de yapılacak yatırımların önemine değinen Putin, "Çalışacak mısınız, çalışmayacak mısınız? Bazı şeylerde anlaşmışsak, o zaman buna göre hareket etmek gerekiyor.

Tüm yıl boyunca Uzak Doğu'nun kalkınması çerçevesinde devlet şirketinin kurulmasını tartıştık. Olmuyorsa bu tartışmayı bırakın. Bazı şeyler yapılsa da sorunlar onlarca yıldır birikiyor. Ulaşım ve enerji bu problemlerin başında geliyor." dedi.

Rusya'nın çok önemli miktarda enerji üretimi yaptığını hatırlatan Putin, balıkçılık ve işleme endüstrisi ile ilgili büyük perspektiflerin olduğunu, ancak bu fırsatların bir türlü değerlendirilemediğini söyledi. Putin, çalışmaların hızlandırılması ve projelerin uygulamaya konulması için Ekim ayına kadar süre verdi.

Putin Maliye Bakanlığı'nın 2025'e kadar Uzak Doğu Gelişim Programı çerçevesinde kabul edilen 3,8 trilyon rublelik bütçeden sadece 296 milyon ruble (9,5 milyar dolar) onay vermesini de eleştirdi.

Petrol devi Rosneft'in CEO'su İgor Seçin de sabah saatlerinde Putin'le görüşmesinde Doğu Sibirya ve Uzak Doğu bölgesine gelecek beş yıl içinde 1 trilyon ruble yatırım yapacakları bilgisini verdi.

trthaber

Bu haber 558 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,661 µs