En Sıcak Konular

Gündüz cezaevi akşam gazino

17 Temmuz 2013 08:48 tsi
Gündüz cezaevi akşam gazino İstanbul'da Silivri, Kartal, Maltepe ve Metris Cezaevi'ne yönelik operasyon ile ilgili çarpıcı detaylar öğrenildi.

Kartal Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ahmet Düzyer'in cezaevi müdür yardımcısı ve gardiyanlar tarafından hava karardıktan sonra dışarıya çıkartıldığı tespit edildi. Düzyer'in dışarı çıktığı bazı akşamlar, kumar oynadığı bazı akşamlar ise gazinoya dahi gittiği belirlendi.

Bugün'de yer alan habere göre; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 9 ay önce Sedat Şahin'in eski adamı Ahmet Düzyer liderliğindeki çeteyi takibe aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu Düzyer'in çeteyi cezaevinden yönettiğini belirledi.

HAVA KARARINCA KUMARA

Tehdit, adam kaçırma, haraç ve çek senet tahsilatı işini organize ettiği iddia edilen çetenin, cezaevindeki kamu görevlilerini kullanarak hapishanelere cep telefonu, uyuşturucu ve silah, delici ve kesici alet soktuğu belirlendi.

Çok sayıda adrese düzenlenen baskında toplam 20 kişi gözaltına alındı. Rüşvet karşılığı çok sayıda yasa dışı faaliyete izin verdikleri belirlenen Silivri, Kartal Yarı Açık, Metris ve Maltepe Cezaevi personelinden 4 müdür, 8 gardiyan ve 3 sağlık memuru da gözaltında.

Çete lideri Ahmet Düzyer'in rüşvet verdiği Kartal Yarı Açık Cezaevi 2. Müdürü ve gardiyanlar tarafından hava karardıktan sonra dışarı çıkarıldığı, çete liderinin kumar oynayıp zaman zaman da gazinoya gittikten sonra tekrar cezaevi çalışanları tarafından içeri alındığı teknik ve fiziki takiple tespit edildi.

TAHLİLDEN KAÇMIŞLAR

 Operasyonda Silivri L Tipi 5 Nolu Cezaevi’nde çok sayıda cep telefonu bulundu. Cep telefonlarının cezaevi personelinin yardımıyla içeri sokulduğu da saptandı. Tespitlerde cezaevinden doktor kontrolü için hastaneye sevk edilen mahkumların da esrar kullandıkları için idrar vermedikleri, cezaevi sağlık memurlarının temiz idrar ayarlayarak rapora gönderdikleri gün yüzüne çıktı.

LÜKS SAAT VE ÇANTA RÜŞVETİ

Çetenin, hapishane müdürlerine 5 ile 10 bin lira değerindeki rüşveti para olarak değil, altın karşılığında ödedikleri polisin teknik takibine takıldı. Yine müdür ve gardiyanlara pahalı saat ve çantaların da hediye adı altında verildiği ortaya çıktı. Hapishanedeki çete üyelerinin, rüşvet verdikleri gardiyanlar yoluyla, diğer mahkumları tehdit ettirdikleri de ortaya çıktı. Zanlıların Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürüyor.Bu haber 2,011 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,556 µs