En Sıcak Konular

Bağış'tan adaylık açıklaması!

17 Temmuz 2013 08:24 tsi
Bağış'tan adaylık açıklaması! Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı ile ilgili iddiaları değerlendirdi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na (İBB) adaylığı ile ilgili iddiaları değerlendirerek, "Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değil" dedi. Bakan Bağış, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ı da başarılı bulduğunu söyledi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Mahmutpaşa Caddesi üzerinde kurulan sokak iftarına katılan Bakan Bağış, çarşı esnafıyla sohbet etti.

Bakan Egemen Bağış, iftar programında basın mensuplarına gelecek yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığı iddialarını değerlendirdi.

Mahmutpaşa'nın tarihi dokusuna değinen Bakan Bağış, "İstanbul gerçekten çok güzel. İstanbul'un her ayrı köşesi Ramazan'ın heyecanıyla yarışıyor. Ama yarımada çok farklı bir noktada. Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değil. Ama partim bugüne kadar bana hangi görevi verdiyse bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bundan sonra genel merkezin, genel başkanın, partim, milletim bana hangi görevi uygun görürse ben onu en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Bizim için görevin iyisi, kötüsü, yeri, doğusu batısı, kuzeyi olmaz. Nasıl bu iftar soframızda esnafımızla olanı paylaşıyorsak, görevde de bize verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışmamız gerekir. Biz, genel başkanımızdan, başbakanımızdan bunu öğrendik. Kendisi milletvekili dahi olamazken, partisini iktidara taşımak için nasıl çalıştı hep beraber gördünüz. Milletvekili seçildiği gün zamanın başbakanı sayın cumhurbaşkanımız görevi hemen nasıl ona devretti onu da gördünüz. Demek ki bizim partimizin kültüründe makamlar önemli değil. Makamlar için yarışmak diye bir şey söz konusu değil" dedi.

"Herkesin katıldığı istişare mekanizmalarından çıkan ortak akıl neyse onun gereği yapılır" diyen Bağış şunları söyledi: "Şu anda İstanbul'un çok başarılı bir belediye başkanı var. Sayın Kadir Topbaş'ı çok başarılı buluyorum. Onu desteklemekten de onur duyuyorum. Kendisinin vereceği karar, partisinin vereceği karar ne olursa onunda arkasında duracağımı da herkesin bilmesini istiyorum. Ben şuanda İstanbul milletvekiliyim, 12 yıldır İstanbul'un milletvekiliyim. Bakanlar kurulunda sayın başbakanımızın dışındaki tek İstanbul milletvekiliyim. Onun için İstanbul'un sorunlarıyla ilgilenmem benim görevimin gereğidir. Kimse bundan farklı farklı anlamlar çıkarmasın. Ben, partim bugüne kadar hangi görevi verdiyse onu yaptığım gibi bundan sonrada partimin, milletimin vereceği her görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım."

trthaber

Bu haber 539 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,680 µs