En Sıcak Konular

Zenith Süleyman da Şener'i istemiyor

2 Ağustos 2007 09:12 tsi
Zenith Süleyman da Şener'i istemiyor Abdülatif Şener'in DP'nin başına geçmesine yönelik partililerin çağrılarda bulunduğu yönündeki haberler, DP'yi oluşturan eski DYP kurucular kurulu üyeleri ve Demirel'de büyük rahatsızlık yarattı.

AK Parti’den aday olmayan Abdüllatif Şener’e partinin başına geçmesi yönünde çağrı yapan DP Genel Sekreter Yardımcısı Atilla Ataman, ve DP Kayseri İl Başkanı Mustafa Eraslan’a DYP kurucularından büyük tepki geldi. 

Cafesiyaset.com’un edindiği bilgiye göre, 35 il başkanının bir araya gelerek partinin başına Abdüllatif Şener’in geçmesi yönünde karar verdiği yönünde açıklama yapan Ataman ve Eraslan, DP’yi oluşturan eski DYP kurucular kurulu üyeleri arasında büyük rahatsızlık yarattı. 

Kurucular Kurulu üyeleri, il başkanlarının bu sürpriz çıkışları sonrasında adeta ayağa kalktı. Birbiri ardına il başkanlarına telefonlar açan parti büyükleri, DP’nin başına bir milli görüşçüyü getirmeyi nasıl düşünebildikleri yönünde hesap sordu.

Kurucular Kurulu, önümüzdeki günlerde Ankara’da bir araya gelerek, il başkanlarının bu tavrını değerlendirecek. Partinin başına geçebilecek isimleri de inceleyecek olan Kurucular Kurulu üyelerinin, bir isim üzerinde uzlaşmaya çalışacağı belirtiliyor. 

Cafesiyaset.com’a açıklamada bulunan bir Kurucular Kurulu üyesi, partinin başına bu kez tamamen parti kültürüyle yoğrulmuş, parti içinden gelmiş birinin geçmesi gerektiğini, ancak bu şekilde partinin tekrar ayağa kalkabileceğini söyledi.

Öte yandan, DYP Eski Genel Başkanı, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de DP’nin başına geçebilecekler arasında Abdüllatif Şener’in adının geçmesinden büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi. 

DYP Kurucular Kurulu, 2002 hezimeti sonrasında da bir araya gelerek Mehmet Ağar’ı desteklediklerini açıklamıştı.

Ağar, partinin kaptan köşküne Kurucular Kurulu’ndan aldığı destekle oturmuştu.

cafesiyaset.comBu haber 206 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,462 µs