En Sıcak Konular

Birleşmeyi engelleyen neydi?

2 Ağustos 2007 09:12 tsi
Birleşmeyi engelleyen neydi? Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "hesap verme çağrısı" yaptığı Mehmet Ağar'ın 'Sus artık' cevabına dün sert karşılık verdi. Ağar'a 'neden birleşemediklerini açıklama' çağrısını yineleyen Mumcu, birleşmemede etkili olan nedenleri açıklad

Birleşmeyi Ağar'ın ilişkileri engelledi

Ağar'a 'neden birleşemediklerini açıklama' çağrısını yineleyen Mumcu, "Mesut Yılmaz'lı senaryo ve Ağar'ın bir işadamıyla dostlukları"nın etkili olduğunu söyledi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, DP çatısı altında birleşememeyi, seçimden sonra DP liderliğinden istifa eden Mehmet Ağar'ın 'bir işadamıyla" ilişkisine bağladı. Mumcu'nun 'milletin önünde hesap verme' çağrısına "Saçma sapan şeyler yapmasaydın bu noktaya gelmezdik" sözleriyle tepki gösteren Ağar, birleşmenin 'yeteri kadar süre olmaması nedeniyle' gerçekleşmediğini öne sürdü.

BİLMEDİĞİM ŞEYLER OLDU

Birleşme sürecinde kendisinin de bilemediği şeyler olduğunu belirten Anavatan lideri Mumcu ise, Ağar'a yönelik 'millet önünde konuşalım, hesap verelim' çağrısını tekrar etti. Ağar'ın, açıklamalarıyla milletin önünde hesap vermekten kaçtığını savunan Mumcu, "Kaçıyor, kaçarken de efelenmeyi elden bırakmıyor" dedi.

YILMAZ PARTİYE ALINACAKTI

DYP lideri Ağar'ın, ANAP'ın eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'la temaslarını aday listeleri YSK'ye gönderilene kadar sürdürdüğünü belirten Mumcu, o süreçte Anavatan'ın bir 'oldu bitti'ye getirilmek istendiğini savundu. Mumcu, kendileri partiyi kapatıp dönülmez noktaya geldikten sonra "Yılmaz ve ekibinin bir emrivaki ile listelere konulacağına" dair iddiaların da gerçeği yansıttığını belirtti.

Mesut Yılmaz'lı projenin, seçmen listelerinin YSK'ya gönderildiği saatte sona erdiğini belirten Mumcu, bunun ardından 2. senaryonun uygulamaya konulmak istendiğini söyledi.

SON GÜN İKİNCİ SENARYO BAŞLADI

Ağar'ın Yılmaz'la temaslarında etkili olan şeyin, birleşmenin başarısızlıkla sonuçlanmasında da etkili olduğunu belirten Mumcu, DP yetkililerinin, 5 Haziran'da, saat 16:10'da aday listelerini YSK'ya götürmek üzere DP'nin kapısından çıkarken "Bu iş bitti" dediklerini hatırlattı. Mumcu, "6 Haziran'da, 'bizi tuzağa düşürdüler' dediler. Bu cümleyle yeni senaryo başladı. Biz, yine birleşelim dedik. Mutabakata vardık. İşte o noktada, birleşmeyi neyin engellediğinin, işadamıysa işadamı, dosyaysa dosya, milletin önünde konuşulması gerekiyor" dedi.

'ESKİ BİR DOST' OLAN İŞADAMI KİM?

Mumcu, "Birleşme ya da birleşememe sürecinde, bir işadamının etkisi olabilir mi" sorusuna da "Olabilir. O'na babasıymış gibi davranıyor. Attığı adımı haber veriyor. Yakınlıkları Emniyet Şube Müdürlüğü zamanlarına dayanıyor" diye cevap verdi.


Ne görmüşsek herkese anlatırız

Erkan Mumcu, "hesap verme çağrısı" yaptığı Mehmet Ağar'ın 'Sus artık' cevabına dün sert karşılık verdi. Mumcu, "O kadar sabrettik biraz daha sabretmekten bir şey çıkmaz. Olmazsa biz ne biliyorsak, ne anlamışsak, ne görmüş, ne öğrenmişsek onu bizden soran herkese anlatırız" dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda soruları yanıtlayan Mumcu, şunları söyledi: "Kim ne biliyorsa konuşmalıdır. Polemik yaratmaya gerek yok. Bu işler ağız dalaşıyla konuşulmaz. Sakin sakin hakikatleri konuşmak lazım. Bu işler kabadayı ağzı ile konuşulmaz. Dolayısıyla kendisi için de bir fırsat verdiğimi düşünüyorum. Beraberce hesap verelim, o kadar."

yenişafakBu haber 241 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,494 µs