En Sıcak Konular

Bahçeli: Aklın almayacağı kadar tehlikeli

29 Mart 2013 11:50 tsi
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın MHP'nin Bursa mitingiyle ilgili değerlendirmelerini, ''aklın ve havsalanın almayacağı kadar tehlikeli ve sorunlu bulduklarını'' belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ''AK Parti'nin çözüm ve barış sözleriyle Türkiye'nin temellerini sarstığını, PKK'nın siyasallaşmasına göz yumduğunu'' iddia etti.

Bahçeli, ''Türk milleti olan biten tüm çirkeflikleri, kurnazlıkları, maksadı karanlık çabaları ibretle izlemektedir. Uydurma anketlerle çözülme ve çöküş sürecine desteğin arttığını söyleyecek ve bu çerçevede milletimizi hafife alacak kadar körlüğün, basiretsizliğin içine batan Başbakan ve hükümeti, kanaatleri etkilemek, yanlışı kabullendirmek için her tezgaha müracaat etmektedir. Türk milletinin, PKK ile görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur'' ifadesine yer verdi.

 ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ortadoğu'da yaşanan Arap Baharı'nın bir benzerini küresel güç merkezlerinden aldığı sipariş üzerine Türkiye'de de yaşatmak için harekete geçtiğini'' öne süren Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 ''Bunun için milli itirazlar, milli tepkiler ve milli eleştiriler karalanmakta, kapatılmaya çalışılmaktadır. Milli nitelikli talep ve tercihler, endişe ve korkular hiç dikkate alınmamakta, bölücü terörün aklanmasına ve cani başıyla yapılan müzakerelere karşı duran kim varsa taciz edilmekte, saldırı altına tutulmaktadır.

Özellikle Başbakan'ın bu haftaki grup toplantısında partimizi ve Bursa Kuruluş mitingimize katılan milli vicdanları hedefine alan bazı değerlendirmeleri akılın ve havsalanın almayacağı kadar tehlikeli ve sorunlu bulunmuştur. Partimizi ve milli değerleri koruma ve yaşatma inanç ve azminde olan yüz binlerce Türkiye sevdalısını teröristlerle aynı kefeye koyan bu garabet mantık haddini, hududunu fazlasıyla aşmıştır.''

aa


Bu haber 565 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,676 µs