En Sıcak Konular

Tekin: İspatlamazsam siyaseti bırakırım

11 Mart 2013 14:29 tsi
Gürsel Tekin'den AK Parti Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hodrimeydan...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Sultanbeyli CHP ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretinde 3.köprü, 3.havalimanı projelerinin yapılacağı alanları helikopterle havadan inceleyen Başbakan'ı eleştiren Gürsel Tekin, "Ben bunların İstanbul'u nasıl talan ettiğini, 100 milyar dolar nasıl rant elde ettiğini ispatlamazsam siyaseti bırakacağım. Öyle helikopterle gezip güzergah belirlemeye benzemez bunlar. İstanbul'un mülkiyet sorunu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde çözülecektir" dedi.


"İSPATLAMAZSAM SİYASETİ BIRAKACAĞIM"

Gürsel Tekin toplantı öncesinde muhtarlarla sohbet ederken de açıklamalar da bulundu. Tekin "Ben arkadaşlarımız burada herhangi bir AKP'li, kim olursa olsun milletvekiline de razıyım gelsinler, istediği kanalda bir karşılıklı oturalım, ben bunların İstanbul'u nasıl talan ettiğini 100 milyar dolar nasıl rant elde ettiğini ispatlamazsam siyaseti bırakacağım" dedi. Tekin daha sonra muhtarlarla birlikte toplantı salonuna geçti. Burada söz alan muhtarlar Sultanbeyli'de mülkiyet ve 2B sorunu olduğunu iddia etti.


"SULTANBEYLİ'NİN MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZEMEDİNİZ"

Ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin hükümete eleştirilerde bulunarak , "Bir iktidar 25 yıl yerelde, 11 yıl genelde iktidar olacak ama burada Sultanbeyli'nin mülkiyet sorununu çözemeyecek. Bu gün bu iktidarı yöneten sayın Başbakan dahil olmak üzere bir çok insanın mülkiyet sorunu yokmuydu, varmı şimdi onların mülkiyet sorunu, çözdüler sorunlarını. Sayın Başbakan belediye başkanı adayı olduğu dönemde 'evet benim de mülkiyet sorunum var, bu mülkiyet sorunlarını çözeceğim' demişti. Sayın Başbakan sizin vicdan borcunuz var, sadece Sultanbeyli'ye değil bütün İstanbul'a vicdan borcunuz var. Sosyal devletin var olma sebebi insanların mülkiyet sorununu çözmektir" dedi.


"HELİKOPTERLE GEZİP GÜZERGAH BELİRLEMEYE BENZEMEZ BUNLAR"

Dün Başbakan'ın helikopterle köprü güzergahını dolaşmasını da eleştiren Tekin "Köprü güzergahını dolaşıyor. Sayın Başbakan o helikopteri çevirip de şu Sultantanbeyli'ye İstanbul'a bir baksan. Kaçak dediğiniz Sultanbeyli'de deprem vergisini alıyorsun, çöp vergisini alıyorsun. devlet olarak sen ne yapıyorsun bana para ver. Yok böyle bir şey kardeşim. Vatandaş olarak siz de direneceksiniz beş kuruş para ödemeyeceksiniz. Öyle helikopterle gezip güzergah belirlemeye benzemez bunlar. İstanbul'un mülkiyet sorunu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde çözülecektir" dedi.

2B yasasını da eleştiren Tekin "İlk söyledikleri cümle para. 25 milyan dolar para toplayacaklar. O zaman da söyledik. 2B'den 25 milyar dolar para toplayacaksınız. nerede bu garibanda 25 milyar dolar" diye konuştu.


(Ensonhaber)

Bu haber 659 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,084 µs