En Sıcak Konular

Yeniçeri: Tutanakların gizli kısmı daha vahim

11 Mart 2013 13:16 tsi
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile BDP heyetinin görüşme tutanakları olduğu öne sürülen belgelerin sızdırılmayan kısımlarında daha vahim iddia ve söylemler olduğunu iddia etti.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ''tutanakların sızdırılması''yla ilgili tartışmaların devam ettiğini söyledi.

Sorunun, tutanakları kimin sızdırdığı değil, neyin sızdığı olduğunu ifade eden Yeniçeri, ''İktidar ve baskın medya, tutanakların içeriğini gözden saklayarak, toplumsal dikkati sızıntı üzerine yoğunlaştırmaya çalışıyor'' dedi.

İmralı'daki görüşmeyi millete dayatanların sızıntıdan şikayet etme hakları olmadığını savunan Yeniçeri, milletin ne görüşüldüğünü bilmeye hakkı olduğunu belirtti.

Yeniçeri, tutanakların sızan kısmının görüşmenin tamamı olmadığını öne sürerek, şöyle konuştu:

''Sızan tutanaklar malum merkezler tarafından rafine edilmiş, masumlaştırılmış ve makulleştirilmiştir. Birilerinin tutanaklardan sızmasını uygun gördüğü kısımlar sızdırılmıştır. Tutanakların sızdırılmayan kısımlarında daha vahim iddia ve söylemler olduğu biliniyor. Öcalan'ın, tutanakların yayınlanmayan kısımlarında, 'Kürtler 20-30 yıl sonra nüfus olarak Türkler'i geçecektir. O zaman her şey tamamlanmış olacaktır' anlamına gelen sözleri, yapılmak istenenin ne olduğunu açıkça ifşa etmektedir. Başbakan Erdoğan'ın, yayınlanmayan tutanakları kamuoyuyla paylaşması zorunluluk halini almıştır.''

Yeniçeri, bir gazetecinin sorusu üzerine, ''tutanakların ellerinde olmadığını, ancak stratejik kaynaklardan bu bilgiyi aldıklarını'' söyledi.

aa

Bu haber 475 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,675 µs