iyibilgi özel" /> iyibilgi özel"/>

En Sıcak Konular

Ankara, Kremlin'in Kudüs projesine ne der?

11 Mart 2013 13:10 tsi
Ankara, Kremlin'in Kudüs projesine ne der? "İsrail ile Rusya arasında ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmak" için Mescid-i Aksa'dan büyük cami projesi! iyibilgi özel

Hürriyet gazetesinden Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre Rusya’ya bağlı Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti lideri Ramazan Kadirov, milyonlarca dolar harcayarak İsrail’in en büyük camisini inşa etmek için harekete geçti. Kudüs’e 10 km mesafede Abu-Goş yerleşim biriminde inşa edilecek yeni caminin Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’dan bile büyük olacağı bildiriliyor. Kadirov cami finansmanını üstlendiğini kabul ederken "Bu proje İsrail ile Rusya arasında ilişkilerin gelişmesine yardımcı olacak" açıklamasında bulundu.

Neden Çeçen lider böyle bir işe kalkışmış? Çünkü "Abu-Goş sakinlerinin zamanında buraya göç etmiş Çeçenlerden oluşuyormuş"

İsrailli yetkililer bu projeye nasıl olur demiş? Cevabı yok. Ancak haberde şu bilgi paylaşılmış: Kadirov İsrail'de öyle seviliyor ki, kendisi İsrail’i ziyaret ederken Çeçenlerin yaşadığı kasabada bir caddenin adına babası Ahmet Kadirov’un ismi veriliyor. Ancak bu pek ikna edici değil. İsrailli yetkililer için Kadirov "sevgisinin" de ötesinde bir şey olması lazım.  Cevabı bizzat Kadirov veriyor: "Bu proje İsrail ile Rusya arasında ilişkilerin gelişmesine yardımcı olacak"

"Rusya'nın İsrail ile ilişkilerini geliştirmek için" İsrail'e Mescid-i Aksa'dan büyük cami inşa etme projesi, Kremlinden bağımsız gelişmiş olamaz.

Peki o halde Kremlin'in Kudüs hamlesi ne anlama geliyor? Rusya, Çeçenler üzerinden yeni bir İslam hamiliği projesi mi başlatıyor?

www.iyibilgi.com özel

Bu haber 3,858 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,277 µs