En Sıcak Konular

Genel af çıkacak mı ?

11 Mart 2013 10:52 tsi
Adalet Bakanı Ergin, bakanlığının devlete karşı işlenmiş suçlara yönelik herhangi bir genel af çalışmasının bulunmadığını açıkladı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel'in soru önergesini yanıtlayarak Anayasa'nın "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görev ve yetkileri" kenar başlıklı 87. madde hükmüne göre, genel ve özel af ilanına karar verme yetkisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ait olduğunu belirterek, "Devlete karşı işlenmiş suçlara yönelik olarak genel af çıkarılması konusunda bakanlığımızca yürütülen herhangi bir çalışma bulunmamaktadır" dedi.

129 BİN 844 TUTUKLU

12 Kasım 2012 tarihi itibarıyla, ülkede 373 ceza infaz kurumu bulunduğunu ifade eden Adalet Bakanı Ergin, ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklu sayısı hakkında bilgi verdi. Sadullah Ergin'in verdiği bilgiye cezaevlerindeki tablo şöyle: Kapalı ceza infaz kurumlarında 99 bin 689, açık ceza infaz kurumlarında 29 bin 457, çocuk ceza infaz kurumlarında 698 olmak üzere toplam 129 bin 844 kişi bulunuyor.

698 ÇOCUK TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ

Kapalı ceza infaz kurumlarında 29 bin 203 erkek, bin 586 kadın, bin 147 çocuk tutuklu; 65 bin 384 erkek, 2 bin 232 kadın, 137 çocuk hükümlü olmak üzere toplam 99 bin 689 kişi yer alıyor. Açık ceza infaz kurumlarında ise tutuklu bulunmazken 28 bin 616 erkek, 841 kadın hükümlü olmak üzere toplam 29 bin 457 kişi bulunuyor. Çocuk ceza infaz kurumlarında da 459 çocuk tutuklu, 239 çocuk hükümlü olmak üzere toplam 698 kişi yer alıyor. (AA)Bu haber 667 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,267 µs