En Sıcak Konular

Atalay: Ülke bu muhalefete layık değil

3 Mart 2013 19:20 tsi
Başbakan yardımcısı Atalay, muhalefet liderlerinin zevahiri kurtarmak için konuştuklarını savunarak Türkiye'ye bu muhalefetin layık olmadığını söyledi


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Türkiye böyle bir muhalefete layık değil. Bu tür süreçler vatandaşı tahrik edecek günlük malzeme olarak kullanılacak konular değildir. Muhalefetin daha sorumlu bir uslup kullanması gerekir." dedi.
Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çözüm süreciyle ilgili sözlerini Kars'ta düzenlediği basın toplantısını değerlendirdi. Ana Muhalefet Lideri'nin, özellikle kendi aralarındaki konuşma metni yahutsa onun özeti diye basında çıkan şeyler üzerine değerlendirmeler yaptığını, 'Biz zamanında söylemiştik bu mecliste yürütülmeliydi yahut da bir başka komisyon tarafından yürütülmeliydi.' şeklinde sözler söylediğini aktaran Atalay, "Bakın AK Parti hükümeti olarak biz bu konuları muhalefetle birlikte yürütmek için elimizden gelen her çabayı gösterdik." dedi.
Muhalefetin basında çıkan birşeye doğru-yanlış demeden, 'sürecin aleyhinde kullanılacak malzeme' deyip 'hükümeti yıpratacağım' diye sarıldığını savunan Atalay şöyle konuştu: "Türkiye böyle bir muhalefete layık değil. Bu süreçler vatandaşı tahrik edecek günlük malzeme olarak kullanılacak konular değildir. Muhalefetin daha sorumlu bir uslup kullanması gerekir."
Atalay, ana muhalefet liderinin kendi partisi içinde birliği bütünlüğü sağlayamadığını zevahiri kurtarmak için konuştuğunu savundu.
Basın toplantısının ardından Devlet Su İşleri Konferans Salonuna geçen Atalay, burada AK Parti Kars İl Genişletilmiş Divan Toplantısı'na katıldı.


Bu haber 635 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,827 µs