En Sıcak Konular

TSK'dan Alman askerleri yanıtı

3 Mart 2013 20:18 tsi
Genelkurmay Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan 'Patriot bataryaları ile ilgili Türk ve Alman personel arasında yaşandığı belirtiler iddialarla ilgili açıklama yaptı.


Genelkurmay'ın yayımladığı açıklamada; "Bazı basın yayın organlarında, Alman basınında yer alan haberlere atıfta bulunularak, Kahramanmaraş'ta konuşlandırılmış olan Patriot bataryalarının Alman personeliyle Türk personel arasında 'ciddi bir gerilim olduğu', 'işbirliğinin genelde sorunlu olduğu', 'Alman askerlerine kasıtlı olarak kötü muamelede bulunulduğu', 'bir Alman askerin bir Türk Komutan tarafından darp edildiği' şeklinde iddialarda bulunulmaktadır." denildi.

Genelkurmay'ın açıklaması şöyle devam etti: "Almanya Silahlı Kuvvetleri tarafından; makamlarımıza, Kahramanmaraş'taki Alman askerlerinin iddialara konu olan sorunları ile ilgili herhangi bir talep ve şikayet gündeme getirilmediği gibi, gerek Almanya Başbakanı, gerekse Savunma Bakanı'nın ziyaretleri sırasında Türk Birliği'nin Alman Patriot personeline sağladığı destekten övgüyle söz edilmiştir. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır."

TUVALETLERİN PİS OLDUĞU İDDİALARI
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya eklenen bilgilendirme notunda, kışladaki barınma alanlarının yetersiz ve kötü olduğu, binadaki tuvaletlerin ve arazideki seyyar tuvaletlerin pis ve yetersiz olduğu iddialarına ilişkin, ''Tuvalet temizliği Alman askerlerinin kendileri tarafından yapılması gereken bir husustur. Bir temizlik firması ile anlaşarak bu işi yaptırabilmeleri için kendilerine koordinasyon ve irtibat konusunda gerekli yardım yapılmıştır'' ifadesine yer verildi.


Bu haber 669 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,277 µs