En Sıcak Konular

'Esirlerimizin direnişini destekleyelim'

8 Ocak 2013 14:49 tsi
İsrail işgal yönetiminin Filistinli esirlere işkence etmekten zevk aldığını söyleyen HAMAS Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, 'Esirlerimizin yanında olalım ve direnişlerini destekleyelim' dedi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, kahraman esirlerin yanında durmaya ve direnişlerini desteklemeye davet etti.

"Siyonist işgalci, kış aylarında zindanlardaki kahraman esirlerimize kötü muamelede daha da ileri gidiyor" diyen Er-Reşak, cezaevlerine kışlık giyecek ve battaniye girişine izin vermeyen işgal yönetiminin esirlere çeşitli şekillerde işkence etmekten zevk aldığını söyledi.

Hamas liderlerinden İzzet Er-Reşak, dün akşam (7 Ocak Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail işgal yönetiminin işgal zindanlarındaki Filistinli esirleri soğuk havaya rağmen avluya çıkmaya zorladığını, esirleri temel ihtiyaçlarını sağlamaktan mahrum bıraktığını ve onlara yönelik daha başka ihlaller işlediğini bildirdi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyesi Er-Reşak, İsrail işgalcilerin ırkçı cinayetlerinin Filistinli esirlerin iradelerini kıramayacağını söyledi.

"Vaid" Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği de önceki gün yaptığı açıklamada, İsrail işgal güçlerinin esirlerin temel ihtiyaçlarının ve özellikle kışlık giyeceklerin cezaevlerine girişine izin vermeyerek uluslararası hukuku ve insan haklarını çiğnediğini bildirmişti. (FilistinHaber)

Bu haber 643 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,133 µs