En Sıcak Konular

Deprem yardımlarını sattılar

8 Ocak 2013 12:54 tsi
BDP yöneticisi yardım malzemelerini sattıklarını itiraf etti.

Mersin'de 2 ayrı depoda yapılan aramada, BDP ilçe örgütü tarafından 'Van depremi' sonrası depremzedeler için toplandığı belirlenen bin 125 çuval yardım malzemesi ele geçirildi. Yardım malzemelerinin bir kısmının bazı masrafların karşılanması için pazarda satıldığı önü sürüldü.
 
Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, çevik kuvvet polislerinin desteğinde merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Şevket Sümer Mahallesi'ndeki bir depoda arama yaptı. Çilingir vasıtası ile açılan depoda yapılan aramada, içerisinde giyecek malzemelerinin bulunduğu 728 çuval yardım malzemesi ele geçirildi. Deponun BDP Akdeniz İlçe yöneticisi Abdurrahman K. tarafından kiralandığını belirleyen polis, bu kişi ile yaptığı görüşmede, malzemelerin geçen yıl 'Van depremi' sonrası partisi tarafından depremzedelere yardım amacı ile toplandığını söyledi. Abdurrahman K.'nın ifadeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren polis, Güneş Mahallesi'nde ikinci bir depoda daha arama yaptı. Aynı kişi tarafından kiralandığı belirlenen ikinci depoda yapılan aramada da 397 çuval yardım malzemesi ele geçirildi.
 
BDP'li yönetici Abdurrahman K., kameralar önünde polise verdiği ifadesinde, malzemelerin, geçen yıl 'Van depremi' sonrası partisi tarafından depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri olduğunu, bir kısmının Van'a gönderildiğini, kalanların ise bu depoda muhafaza edildiğini söyledi. BDP'li yönetici, yardım malzemelerinin bir bölümünün ise bazı masrafların karşılanması için pazarda satıldığını da belirtti.
 
Malzemelerin ele geçirildiği depoları mühürleyen polis, BDP'li yöneticiler hakkında 'izinsiz yardım toplamak', '2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'na Muhalefet' ve 'güveni kötüye kullanmak' suçlarından soruşturma başlattı.

trthaber


Bu haber 635 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,274 µs