En Sıcak Konular

Yardımlar Suriyelilere ulaştırılıyor

8 Ocak 2013 12:49 tsi
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, ''Kış geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında 20 kamyon ihtiyaç malzemesini Suriyelilere ulaştırdı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Suriye'de yaşanan drama duyarsız kalmadıklarını ve bugüne kadar ''Kış geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında bugüne kadar 50 kamyon yardımı Suriyelilere ulaştırdıklarını belirtti.
 
Vatandaşların kabandan kazağa, battaniyeden halıya varıncaya kadar çeşitli yardımları kendilerine ulaştırdığını dile getiren Fadıloğlu, şöyle devam etti:

''Hemşehrilerim kullandıkları ve kullanmadıkları temiz ürünleri bizlere teslim etti. Biz de bunları biriktirdik. Belediye bünyesindeki gıda bankasından da çeşitli malzemeleri yardımların içine kattık. Topladığımız 20 kamyon yardımı Türk Kızılayı'na teslim ettik. Kriz başladığı günden beri Suriyeli kardeşlerimize yardımlarda bulunduk. Vatandaşlarla, Türk Kızılayı arasında köprü olduk.

Türk Kızılayı'na özellikle teşekkür ediyorum. Sınırda çok güzel organizasyon yapmışlar. AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ile birlikte gidip yerinde görme imkanı bulduk. Oradaki işleyişi gördük. Sivil toplum kuruluşlarının özverili çalışmalarını da takdir ettim.''
 
Suriye'ye huzur gelmesini temenni ettiklerini dile getiren Fadıloğlu, yardım çalışmalarına desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

aa


Bu haber 589 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,292 µs